Один з найбільших в історії країни: дефіцит бюджету РФ у 2022 році перевищив 3 трлн рублів

Один з найбільших в історії країни: дефіцит бюджету РФ у 2022 році перевищив 3 трлн рублів

Минулого року дефіцит федерального бюджету Російської Федерації сягнув 3,3 трлн рублів, що є одним з найбільших показників на всю історію Росії. Відповідні дані оприлюднив російський міністр фінансів Антон Сілуанов, повідомляють росЗМІ.

"Ми використали додаткові ресурси на цілі фінансування видатків, також збільшили й обсяги залучення коштів із фінансового ринку. Внаслідок чого у нас збільшився дефіцит бюджету і становив 3,3 трлн рублів, або 2,3% ВВП", - заявив очільник російського Мінфіну.

При цьому він наголосив, що якщо не враховувати кошти, спрямовані на компенсацію державним позабюджетним фондам через надання відстрочки за страховими внесками, то дефіцит склав 1,8% ВВП.

У той же час деякі російські ЗМІ пишуть, що кошти на покриття дефіциту брали з державних запозичень. Також були залучені накопичення Фонду національного добробуту (ФНД).

Варто зазначити, що показник дефіциту у 3,3 трлн рублів другий за розміром. Найбільшим показник спостерігався у 2020 році. Тоді він сягнув 4,1 трлн рублів й був спричинений пандемією коронавірусу. За оцінками російської влади, у 2023 році дефіцит федерального бюджету складе 2,9 трлн рублів або 2% ВВП.

Головне