Рада директорів Міжнародного валютного фонду наприкінці березня ухвалила кредитну програму для нашої країни. Угода України з МВФ передбачає надання нам 15,6 млрд доларів. Перший транш у розмірі 2,7 млрд доларів вже надійшов до держбюджету.
На які цілі будуть скеровані ці кошти розповів в ефірі "Ми-Україна" міністр фінансів Сергій Марченко.
"Ці гроші немарковані, тобто вони спрямовані на фінансування дефіциту бюджету, їх не можна спрямувати на військові потреби. Це передбачає фінансування всіх родів видатків, які тільки є в бюджеті: соціальні, гуманітарні та інші потреби. Ці кошти дозволять нам частково перекрити дефіцит бюджету", - розповів він.
За словами Марченка, Україна має чіткі зобов'язання щодо коштів, які ми отримуємо в межах різних проєктів. Ці гроші використовуються на конкретні напрямки під вже здійснені видатки. Зокрема йдеться про виплату пенсій, грошової допомоги ВПО, зарплат вчителям та медиках. Їх не можна використовувати на інші цілі аніж ті, що вказані у відповідних угодах. Так, наприклад, макрофінансова допомога ЄС не може бути скерована на військові потреби, розповів міністр.
Як відомо, наступного тижня відбудуться збори Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Марченко його не лише відвідає а й буде головою Ради керуючих СБ банку та МВФ. Його на цю посаду було обрано у жовтні 2022 року.
"Наразі ми цим статусом не зможемо скористатися. Але в майбутньому, я думаю, це дозволить нам вирішувати ключові проблемні питання, які у нас є з взаємодією зі Світовим банком та МВФ. На весняних зборах наше основне завдання полягатиме у пошуку джерел покриття потреби на відновлення . Критична потреба на відновлення цьогоріч, визначена СБ спільно з урядом України, становить 14 млрд доларів. З них 3,3 млрд доларів ми вже знайшли в нашому бюджеті", - зазначив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в 11-му пакеті санкцій проти рф ЄС намагатиметься перекрити лазівки, щоб зупинити паралельний імпорт росії.