Світові ціни на нафту демонструють зниження 19 травня. На ринок вплинули очікування телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Путіним щодо війни в Україні, а також зниження кредитного рейтингу США агентством Moody's, пише Bloomberg.
Попри нещодавні коливання, ф'ючерси на нафту залишаються нижчими більш ніж на 10% цього року. Це пов'язано з тим, що торгівельна війна, яку веде адміністрація Трампа, загрожує попиту, а ОПЕК+ повертає призупинений видобуток на ринок, який, за прогнозами, буде перенасичений наприкінці цього року.
- Липневі ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,4% до 65,12 долара за бочку;
- Ф'ючерси на нафту WTI з поставкою в червні знизилися на 0,4% до 62,21 дол. за барель.
Ціни на нафту: які чинники спричинили падіння
Переговори щодо війни в Україні 19 травня. Трамп і Путін у понеділок проведуть телефонну розмову щодо ситуації в Україні. Аналітики відзначають, що російський правитель, ймовірно, вважає, що він має перевагу в бойових діях, і тому навряд чи йтиме на поступки.
Напруженість між США та Іраном. Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що Тегеран не відмовиться від своєї цивільної ядерної енергетики за жодних обставин. Його коментарі пролунали на тлі посилення риторики між іранськими та американськими офіційними особами в останні дні. Між тим останні тижні ціни на сиру нафту рсоли на тлі зростаючої невизначеності щодо ходу переговорів між США та Іраном, а також після ударів Ізраїлю по утримуваних хуситами районах Ємену.
Зниження кредитного рейтингу США. Ризиковані активи загалом ослабли після того, як Moody's Ratings позбавило уряд США його найвищого кредитного рейтингу. Ця подія загрожує посилити зростаюче занепокоєння Волл-стріт щодо ринку суверенних облігацій США та уповільнення економіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фондові ринки падають після того, як Moody's позбавило США найвищого кредитного рейтингу
Як писав "Ми-Україна" раніше, як анонсував сам Трамп, після розмови з Путіним 19 травня, він подзвонить президенту Володимиру Зеленському.