Морський експорт російської нафти показав найбільше падіння з листопада після введення масштабних санкцій США 10 січня. Особливо постраждали тихоокеанські маршрути, де три чверті танкерів потрапили під обмеження, пише Bloomberg.
Чотиритижневий середній показник утримується нижче 3 мільйонів барелів на день четвертий тиждень поспіль. За тиждень до 19 січня лише 26 танкерів завантажили 19,26 млн бочок російської сирої нафти, що на 1,8 млн барелів менше порівняно з попереднім тижнем. Щоденні потоки обвалились на на 260 000 барелів (-9%) до 2,75 млн.
Найбільше січневі санкції зачепили тихоокеанські маршрути рф. Так, близько трьох чвертей вантажів ESPO (нафтопровід "Східний Сибір - Тихий океан), відправлених з початку жовтня, перевозилися на бортах, які вже зараз перебувають під санкціями. Також під обмеження потрапив весь флот спеціалізованих човникових танкерів, що використовуються нафтогазовими проєктами "Сахалин-1" та "Сахалин-2".
Поставки сирої нафти з початку року склали близько 340 000 барелів на день, що на 10% нижче середнього показника за весь попередній рік. Зниження потоків з чорноморських, арктичних та тихоокеанських портів частково компенсувалося зростанням поставок з балтійського порту Приморськ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна доставки російської нафти в Китай зросла втричі після нових санкцій
Вартість експорту російської нафти
Стрибок цін на російську сиру нафту частково компенсував помітне зниження експорту. Загальна вартість експорту Москви скоротилася до 1,38 мільярда доларів за тиждень до 19 січня, що на 69 мільйонів доларів менше попереднього показника.
За даними Argus Media, експортні ціни показали зростання в усіх ключових напрямках. У портах Балтики вартість барелю зросла на 3,40 долара, в чорноморському регіоні - на 3,90 долара. Тихоокеанський сорт нафти ESPO подорожчав на 1,50 долара порівняно з минулим тижнем, а поставки до Індії зросли в ціні на 4,20 долара.
Середньотижневий дохід за чотири тижні збільшився до 1,39 мільярда доларів проти 1,37 мільярда доларів за попередній аналогічний період до 12 січня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не можна купувати газ у Москви і просити захисту в США – Зеленський на ВЕФ 2025
Як писав "Ми-Україна" раніше, запропонований Дональдом Трампом на посаду наступного голови Мінфіну США Скотт Бессент виступив за посилення санкцій проти рф через війну в Україні.