Національний банк України розглядає можливість скасування ліміту у 150 000 гривень на перекази з картки на картку. Проте для цього банки повинні продемонструвати здатність самостійно відстежувати ризикових клієнтів.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю Forbes.
Обмеження було запроваджене тимчасово і саме по собі не здатне повністю вирішити проблему зловживань, зокрема діяльності дропів. Для комплексного вирішення питання необхідно ухвалити відповідний закон про реєстр дропів, на що сподівається Нацбанк.
Крім регуляторних заходів, самі банки мають посилити внутрішній контроль і впроваджувати ризик-орієнтований підхід у роботі з клієнтами. За словами Пишного, проблема дропів не виникла б, якби фінансові установи ретельно аналізували профіль клієнтів на етапі реєстрації та враховували їхню історію транзакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всенародне обговорення закону про кредитну історію: про що і як будуть дискутувати українці
Якщо банки успішно адаптуються до нових вимог, обмеження можуть бути скасовані вже за один-два місяці.
"Місяць-два дивитимемось, як працюватимуть оновлені процеси... Якщо вони будуть ефективними, НБУ, як і обіцяв, скасує обмеження у 150 000 грн для карткових переказів", - сказав очільник НБУ.
Що ще сказав Пишний в інтерв'ю?
- Інфляція та облікова ставк. Пишний сказа, що наприкінці 2024 року інфляція досягла двозначних показників, що спонукало НБУ в грудні розпочати цикл підвищення облікової ставки. Він висловив упевненість, що у другому півріччі 2025 року інфляція піде на спад.
- Доступ до банківської таємниці. Обговорюється питання надання Міністерству фінансів доступу до банківської таємниці. Пишний підкреслив, що НБУ веде дискусії з Мінфіном щодо часткового розкриття цієї інформації, зокрема для покращення податкового контролю.
- Іпотечні програми. Пишний повідомив про перегляд іпотечних програм в Україні. НБУ спільно з урядом працює над створенням умов для доступної іпотеки, що сприятиме розвитку ринку нерухомості та економіки загалом.
- Регулювання ринку криптовалют. НБУ розглядає можливість регулювання ринку криптовалют. Пишний підкреслив важливість створення правової бази для цього сегмента, щоб забезпечити захист інвесторів та запобігти фінансовим ризикам
Як інформував "Ми-Україна" раніше, Європарламент закликав до бойкоту самопроголошеної влади Грузії.