Країни ОПЕК користуються проблемами рф з поставками та підвищують ціни на нафту

Країни ОПЕК користуються проблемами рф з поставками та підвищують ціни на нафту

Найбільші нафтовиробники Близького Сходу з числа ОПЕК+ суттєво підвищують ціни на своєму основному ринку, користуючись жорсткими санкціями США проти російської нафти. Про це пише Bloomberg. 

Так, Ірак - другий за величиною постачальник в ОПЕК - підвищив ціни на продажу свого основного сорту в Азії до найвищого рівня з вересня 2022 року. Саудівська Аравія також значно збільшила ціни минулого тижня, а в ОАЕ вони досягли свого максимуму з вересня.

"росія стикається з нестачею нафтових танкерів, а Іран перебуває під новою загрозою більш жорстких санкцій, що змушує покупців шукати заміну порівнянної близькосхідної сирої нафти і підштовхує ціни в регіоні", - пояснює видання. 

Дубайські свопи, які є орієнтиром для Перської затоки, згідно з даними PVM Oil Associates, продовжують зростати. 7 лютого різниця з ф'ючерсами на нафту марки Brent досягла найнижчого рівня з червня, що вказує на високий попит на нафту в регіоні.

Видання пише, що це зростання може принести певне полегшення країнам регіону. Хоча ціни на нафту все ще значно нижчі за рівень, потрібний Саудівській Аравії для збалансування її видаткових планів, будь-яке підвищення цін зменшить тиск на королівство, яке стало одним із найбільших емітентів облігацій за останній рік. Ірак намагається максимально використати це зростання цін для підтримки своєї економіки.

Маржа нафтопереробки в Азії зросла за останні тижні після того, як деякі переробники скоротили виробництво - це ще один фактор істотного зростання цін.

Основні виробники Близького Сходу переважно встановлюють ціни для покупців з довгостроковими контрактами щомісячно, при цьому головний експортер регіону - Саудівська Аравія - визначає тенденції ринку.

 Як писав "Ми-Україна" раніше, вартість золота встановила новий історичний рекорд на тлі заяв президента Дональда Трампа стосовно запровадження мит на метали. 

Головне