Клієнти Raiffeisen Bank в росії фінансують "оборонку" рф - розслідування Bloomberg

Клієнти Raiffeisen Bank в росії фінансують

Російське відділення Raiffeisen Bank International продовжує обслуговувати в росії компанії, які постачають компоненти для оборонної промисловості країни-агресорки. Банк заробив понад 1 млрд євро за три квартали 2024 року на російських операціях.

Розслідування Bloomberg встановило, що банк отримав понад 62 мільйони рублів (620 000 доларів) від російської хімічної компанії "Юнихим" за послуги минулого року. Фірма постачала комплектуючі підсанкційній компанії з виробництва військових систем.

Банківські виписки показали що "Юнихим" постачала кислоти компанії Rawenstvo. Остання бере участь у розробці та модернізації систем залпового вогню та планерних бомб.

Європейські урядовці вважають, що Raiffeisen "майже напевно" має інших клієнтів, які постачають російську "оборонку". Різка перебудова російської економіки після вторгнення в Україну втягнула багато цивільних компаній у військові ланцюжки постачання.

У відповідь на запит видання представник банку заявив про дотримання всіх санкцій щодо російських компаній, введених ЄС, США та Великої Британією.

"RBI впровадив системи, інструменти та процедури моніторингу та перевірки, щоб гарантувати, що всі транзакції та ділові операції належним чином контролюються і суворо відповідають закону, що застосовується, про санкції", - повідомив він.

За І-ІІІ квартали 2024 року Raiffeisen в росії отримав понад 1 млрд євро чистого прибутку. Ця сума становила майже 50% від загального прибутку групи. Показники за 9 місяців минулого року більш як удвічі перевищили, ті, що фінустанова демонструвала до початку повномасштабного вторгнення рф в Україні. Водночас через російські обмеження на рух капіталу в банку накопичилося 4,4 млрд євро, які нині неможливо вивести з країни.

Як відомо, Raiffeisen опинився "в заручниках" після 24 лютого 2022 року. Кредитор не має змоги вийти з російського ринку через місцеве законодавство та регулювання. Для виходу банк потребує схвалення спецкомісії та підпису диктатора Путіна, а також дозволу від ЄЦБ та американського OFAC.

Після публікації розслідування акції Raiffeisen впали на 6,4% на Віденській біржі. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, торік австрійський Raiffeisen Bank заявляв, що скоротив обсяг кредитів та депозитів у рф приблизно на чверть після відповідної вимоги Європейського центробанку. 

Головне