Китайські акції розпочали рік з рекордного за десятиліття падіння

Китайські акції розпочали рік з рекордного за десятиліття падіння

Китайський фондовий ринок продемонстрував найгірший початок року за останнє десятиліття. Як пише Bloomberg, причина - економічна невизначеність та очікуване підвищення торгових мит.

Індекс CSI 300 впав на 2,9%, показавши найбільше падіння в перший торговий день з 2016 року. Індекс Hang Seng China Enterprises знизився на 3,1%.

Різкий обвал, за словами аналітиків ринку, свідчить про нестабільність ринкових настроїв, попри те, що торік року китайські акції показали перше річне зростання з 2020 року. Інвестори стурбовані слабкими виробничими показниками та загрозою підвищення мит з боку Дональда Трампа після його інавгурації.

"Викликає занепокоєння те, що інвестори розпочинають новий рік у режимі обережності, особливо після чітких сигналів про стимулювання від Пекіна під час грудневих політичних нарад. Базовий імпульс для Китаю залишається досить крихким, і влада потребуватиме деяких зусиль, щоб змінити розмову про середньострокові дефляційні небезпеки країни»", - зазначив старший макростратег Lombard Odier Хомін Лі.

Стрімке падіння індексу CSI 300, яке спостерігалось наприкінці 2024 року, призвело до того, що він опустився нижче важливого технічного рівня – 60-денного середнього показника. Це може викликати нову хвилю продажів на ринку. Додаткового падіння завдала торгівля акціями найбільших китайських банків, серед яких  - Industrial and Commercial Bank of China та Agricultural Bank of China, без дивідендів.

Через економічні проблеми в Китаї дохідність держоблігацій впала до найнижчого рівня в історії. Центральний банк країни наприкінці 2024 року надав ринку значну фінансову підтримку, але зробив це без гучних заяв, очікуючи на повернення Трампа до влади.

Після святкових днів торгівля акціями в Гонконзі значно пожвавилася – обсяги перевищили середні показники за місяць на 50%. Водночас на біржах материкового Китаю – в Шанхаї та Шеньчжені – активність залишалася низькою, не перевищуючи 1,5 трильйона юанів (206 мільярдів доларів). Це свідчить про те, що трейдери вичікують і не поспішають активно торгувати, поки ситуація не стане більш зрозумілою.

Як писав "Ми-Україна" раніше, США готують санкції проти Китаю через масштабну кібератаку на телекомунікаційні мережі.

Головне