Єврокомісія оголосила про посилення контролю за товарами з китайських онлайн-магазинів, таки як Shein і Temu, в межах боротьби з "небезпечною продукцією". Також в ЄС можуть розпочати поетапне скасування звільнення від митних зборів для посилок вартістю до 150 євро, пише The Guardian.
В ЄК виявили, що значна частина дешевих товарів, які щороку імпортуються в Європу у мільярдних обсягах, не відповідає європейським стандартам. Це, своєю чергою, створює несправедливу конкуренцію для європейських компаній, які дотримуються всіх норм, але програють тим, хто продає небезпечну продукцію або контрафакт.
"Ми побачили сплеск продажу дешевих товарів через інтернет-магазини, які продають торговці з країн, що не входять до ЄС. Багато з цих товарів виявився небезпечним, підробленим або навіть небезпечним, тому вони часто не відповідають нашим стандартам", - зауважила віце-президентка ЄК Хенна Віркунен.
Імпорт дешевих посилок в країни ЄС у 2023 році зріс утричі порівняно з 2022 роком і сягнув показника у 4,6 мільярда євро (12 млн євро щоденно). Понад 91% посилок вартістю до 150 євро надійшли з Китаю, де і розташовані основні виробничі потужності Temu та Shein.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посилки з-за кордону обкладуть митом і ПДВ: як і чому збираються скасувати ліміт 150 євро
У новому документі ЄК повідомила про посилення співпраці з митними органами всіх 27 країн-членів ЄС для контролю за безпечністю товарів, що продаються онлайн, включно із розширеним тестування продукції.
Єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович запропонував запровадити збір для онлайн-ритейлерів на покриття витрат з контролю за дотриманням норм ЄС. Окрім цього, в ЄК закликали прискорити голосування законопроєкту, який зобов'язав би виробників текстилю та взуття фінансувати збір та переробку відходів.
Небезпечні товари в Temu - що виявила Європейська група споживачів BEUC
У травні 2024 року BEUC подала скаргу проти Temu. У своєму звіті Група продовжує збирати всі виявлені на маркет-плейсі небезпечні товари та результти їх перевірки. У переліку серед інших:
- дитячі іграшки, що становлять ризик удушення,
- електроприбори з ризиком займання та ураження струмом,
- неправильно марковані сонцезахисні креми та косметика,
- захисні шоломи, що не забезпечують належного захисту.
Реакція Temu та Shein
- Temu відреагувала на скаргу BEUC, в компанії заявили, що "дуже серйозно" до неї ставиться та "ретельно її вивчить". Наміри ЄК в Temu ще не коментували.
- У Shein заявили, що "дуже серйозно" ставляться до безпеки своєї продукції. Онлайн-магазин нагадав, що за минулий рік видалив понад 260 продавців через недотримання вимог. Компанія наголошує, що її постачальники мають дотримуватися кодексу поведінки та місцевих законів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За лаштунками Temu: у ЄС зʼясовують, це шпигунська програма чи звичайний онлайн-магазин
Як писав "Ми-Україна" раніше, торік у жовтні ЄК розпочала офіційне розслідування діяльності китайського Temu. Перевірку ініціювали через підозри в порушенні Закону про цифрові послуги (DSA) та недостатню боротьбу з продажем нелегальних товарів на платформі.