Індійські нафтопереробні компанії кинулись шукають альтернативні джерела постачання нафти після введення 10 січня санкцій США проти рф. Про це пише Bloomberg.
Державні НПЗ упродовж останніх тижнів випустили численні спотові тендери, закуповуючи нафту з різних регіонів світу, включаючи Близький Схід, Африку та США. Очікується, що деякі партії будуть завантажені вже в лютому, що свідчить про терміновість заміни російських потоків.
Видання наголошує, що така поспішність контрастує із заявами урядовців, які неодноразово висловлювали впевненість у продовженні поставок нафти з рф після реорганізації "тіньового флоту" Москви.
Цього тижня індійська сторона розпочне перемовини з Саудівською Аравією та Абу-Дабі. За словами трейдерів, дискусії точно будуть напружені, оскільки покупці фактично повертаються до довгострокових постачальників після двох років пріоритетних закупівель дисконтного російської ресурсу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індія закриває порти для танкерів, які потрапили під нові санкції США
Індійський міністр нафти Хардіп Сінгх Пурі допустив нарощування поставок зі США, посилаючись на плани нової адміністрації Дональда Трампа щодо збільшення нафтовидобутку. Він також повідомив про майбутню угоду з Аргентиною, хоча трейдери скептично ставляться до цього плану.
За даними аналітичної компанії Kpler, за підсумками 2024 року рф стала найбільшим постачальником нафти до Індії, випередивши Ірак та Саудівську Аравію. Для порівняння, в 2021 року основними індійськими постачальниками були Ірак, Саудівська Аравія та ОАЕ, тоді як поставки з росії були практично нульовими.
За підрахунками, через нові санкції Індія доведеться шукати заміщення до 1,8 млн барелів російської нафти на день, що становить третину всього імпорту країни. Трейдери вважають, що це складне завдання навіть за умов добре забезпеченого фізичного ринку нафти.
Як писав "Ми-Україна" раніше, ціна доставки російської нафти в Китай зросла втричі після нових санкцій.