Фондовий ринок США обвалився до "ведмежої території" - що це значить

Фондовий ринок США обвалився до

Тарифні мита президента Дональда Трампа поставили американські акції на межу першого "ведмежого ринку" з 2022 року, коли індекс S&P 500 впав майже на 20% від історичного максимуму, встановленого 19 лютого.

S&P 500 впав приблизно на 2% на початку торгів 7 квітня, короткочасно опустившись нижче критичної позначки 20%, перш ніж трохи відновитися. Якщо розпродаж посилиться, це буде друге найшвидше падіння з 14 "ведмежих ринків" з 1945 року, пише Bloomberg.

Станом на цю годину індекс Dow Jones упав на 1200 пунктів (3,2%), S&P 500 - на 3,4%, а Nasdaq Composite - майже на 4%. Індикатор страху Волл-стріт - індекс волатильності VIX - підскочив більш ніж на 60 пунктів за ніч після закриття на позначці 45 пунктів 4 квітня  і наразі становить близько 50 пунктів, що значно вище довгострокового середнього значення в 20 пунктів.

Найактивніше розпродавалися акції великих технологічних і споживчих компаній. Виробники мікросхем Super Micro Computer, Semiconductor і Micron Technology впали щонайменше на 37% з моменту піку S&P. Акції туристичних компаній від Delta Air Lines до Norwegian Cruise Line Holdings втратили понад 40%. Nvidia впала на 32%, Tesla - приблизно на 35%.

"Навіть люди, які не володіють акціями, втрачають впевненість, коли чують, що фондовий ринок руйнується або перебуває у ведмежому тренді. Ведмежий ринок - це вкрай жахливо з психологічної точки зору", - прокоментував головний інвестиційний директор Siebert Марк Малек.

"Ця тарифна політика, якщо вона збережеться, буде достатньою, щоб привести економіку США і всього світу до рецесії до кінця цього року. Якщо не буде жодних поступок, ми бачимо ризики знищення більшої частини зростання прибутку для S&P 500", - заявили стратеги JPMorgan. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, базове одностороннє мито Трампа у 10% набуло чинності 5 квітня. Інвестори сподівалися, що у вихідні США проведуть переговори з країнами про зниження тарифів або хоча б розглядає можливість відтермінування так званих "взаємних мит", запланованих на 9 квітня. Натомість і президент, і його ключові радники применшили значення ринкового розпродажу. Міністр торгівлі Говард Лютнік заявив, що "мита вводяться і залишаться в силі протягом кількох днів і тижнів", а міністр фінансів Скотт Бессент зазначив, що хоча понад 50 країн звернулися з пропозицією переговорів, "вони довгий час були поганими гравцями, і це не те, що можна вирішити за кілька днів чи тижнів".

Головне