Українська влада змушена підвищити тарифи на електроенергію, оскільки держава наразі не може повністю фінансувати енергетику. Тому частково це доведеться робити українцям. Про це заявив політолог Володимир Фесенко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".
За його словами, наразі держава може лише частково фінансувати енергетику. Тому якщо українці хочуть взимку бути зі світлом та теплом, частину витрат на енергетичну сферу їм доведеться взяти на себе.
"Ми отримуємо допомогу фінансову від наших партнерів. Але на що вона йде. Оце треба розуміти. Вона йде на зарплати і пенсії, як правило. Дві третини бюджету і так фінансуються за рахунок наших партнерів. І це йде на зарплати і пенсії. Бюджетні витрати, те що бюджетні доходи, які зараз має держава, майже повністю йдуть на армію. Є умова, наприклад європейські партнери не можуть фінансувати зарплату військових. По зброї це окрема тема. І тому от відновлення нашої енергетики, ну, на жаль, частково держава буде фінансувати, частково доведеться фінансувати нам. Це неминучість. Але якщо ми хочемо бути з електрикою взимку і з теплом, це треба зробити", - наголосив експерт.
Нагадаємо, раніше голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський назвав підвищення тарифу на електроенергію для населення вимушеним кроком. За його словами, підвищувати тарифи потрібно, щоб мати можливість підготувати енергосистему України до наступного опалювального сезону.
Як повідомляли Ми-Україна, у НКРЕКП заявили, що ринкова ціна на електроенергію для населення повинна складати 5,5 гривень. Наразі тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництво, транспортування та сплату податків.