Внаслідок падіння доходів від енергоносіїв дефіцит бюджету рф у січні 2023 року виріс до позначки у 25 мільярдів доларів. Настільки великим цей показник не був з 1998 року, коли росія оголошувала дефолт.
Про це інформує Bloomerg із посиланням на дані російського Міністерства фінансів.
Податкові надходження від нафти й газу у січні впали на 46% порівняно з цим же періодом минулого року. При цьому витрати через повномасштабне вторгнення в Україну зросли на 59%. Саме поєднання цих двох факторів призвело до того, що дефіцит держбюджету рф склав 25 мільярдів доларів, що еквівалентно понад трильйону рублів.
Різкий спад грошових надходжень від продажу енергоносіїв є наслідком дії західних санкцій, які наразі включають стелю цін на нафту та ембарго ЄС на імпорт російської нафти та нафтопродуктів морем. У зв'язку з обмежувальними заходами нафта марки Urals зараз торгується з суттєвим дисконтом. У січні, середньовиважена ціна на Urals становила близько 49,48 долар за один барель. Цей показник є найнижчим з грудня 2020 року.
Дефіцит бюджету рф виріс також і завдяки скороченню обсягів поставок газу з росії до Європи.
Інші статті доходів, що не включають енергоносії, обвалилися у січні на 28%. В Мінекономіки рф заявили, що винні у цьому нові правила нарахування податку на додану вартість.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Верховна Рада 7 лютого призначила Василя Малюка на посаду голови Служби безпеки України. Раніше він виконував обов’язки керівника спецслужби.