Для створення спецтрибуналу для рф потрібна підтримка 193 країн, – експерт

Для створення спецтрибуналу для росії Україні необхідна підтримка 193 держав світу.

Про це повідомив виконавчий директор Української асоціації міжнародного права, кандидат юридичних наук Роман Єделєв в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”. Він нагадав, що країн, які підтримують створення сепцтрибуналу для рф, вже 32.

“Загалом держав, які підтримують цей трибунал – їх значно більше. Відверто кажучи, нам це треба, тому що резолюція Генасамблеї ООН має бути прийнята більшістю голосів, тобто від 193. Для визнання універсального характеру по трибуналу, нам вкрай важливо мати голоси на рівні двох третин держав-членів. А краще щоб підтримка залишалась на тому ж рівні, як і в попередніх резолюціях. Це близько 140-142 держав, бо якщо їх буде менше, то росіяни будуть казати, що не весь світ визнає цей трибунал”, — пояснив Єделєв.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що кількість країн-учасниць групи щодо створення спецтрибуналу для покарання росії за злочин агресії вже зросла до 32.

Крім того, єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс розповів, що спецтрибунал для керівництва росії за злочини в Україні має бути незалежним. За його словами, наразі зарано говорити, хто може очолити цей трибунал та скільки людей до нього увійде. Однак його незалежність, наголосив дипломат, є дуже важливою. Також Рейндерс додав, що незалежність трибуналу гарантуватиме саме те, що він буде міжнародним. Однак він зазначив, що ще рано говорити, скільки людей буде в ньому або хто очолить трибунал.

Головне