Депортація українських дітей до росії – тема сьогоднішньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Після дебатів буде затверджена відповідна резолюція. Як черговий крок допоможе поверненню українців розповів наш кореспондент.
Нещодавно волонтери змогли повернути додому ще трьох дітей. Дівчат вивозили з окупованого Криму та росії.
Загалом за даними національного інформаційного бюро, до України повернули 361 дитину, але за рік великої війни росіяни викрали щонайменше 20 000 маленьких українців. Їх забрали з інтернатів, розлучал із батьками, вивозили за тисячі кілометрів від дому.
"Дітям кажуть: "Ваші батьки померли і тому от ваш інший опікун". Насправді є діти, чиїх батьків вбила російська федерація і вони стали сиротами", - поінформувала членкиня постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Євгенія Кравчук.
Реакція світу та України
Скоєні злочини окупанти зухвало називають "евакуацією" або "оздоровленням". Втім росіяни вже отримали правову оцінку своїм злочинам. Міжнародний кримінальний суд видав орден на арешт особисто Путіна. Головний прокурор МКС наголосив, що саме він несе відповідальність за незаконну депортацію українських дітей.
Генпрокурор Андрій Костін виступаючи у Конгресі США закликав світових лідерів говорити про це щодня, бо це злочин. За його словами, щоб повернути додому 20 000 українських дітей, на росію треба тиснути.
Ще один важливий міжнародний майданчик – ПАРЄ. Сьогодні, 27 квітня, наша делегація продовжить там боротьбу за наших дітей.
Чим допоможе резолюціє ПАРЄ?
"Офіційно ПАРЄ визнає, що викрадення українських дітей і незаконне усиновлення, стирання їхньої національної ідентичності має ознаки геноциду. Цей документ і ця резолюція нам дуже згодиться в міжнародних судах", - додала Кравчук.
Також наша делегація звернеться до країн, які ратифікували Римський статут. Таких - 122. Їх закликають публічно підтвердити готовність заарештувати Путіна, якщо він перебуватиме на їхній території.
Як писав "Ми-Україна" раніше, росія продовжує втрачати сотні своїх солдат на війні в Україні.