Чехія передасть Україні два ЗРК “Куб”: експерт про те, як “спадок радянщини” посилить ЗСУ

 Президент Чехії Петр Павел 10 травня оголосив, що його країна передасть Україні два ЗРК “Куб” радянського виробництва та необхідні для них ракети.

Що це за озброєння та чи стане воно в пригоді нашим Силам оборони в програмі “Лінія фронту” розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

“Куб” – радянський зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, доволі потужний. Головне призначення – прикриття підрозділів Сухопутних військ. Попри те, що система є досить старою, вона піддається модернізації.

“В Україні є гарні напрацювання з модернізації цієї системи. Ми знаємо, що подібні роботи проводилися, зокрема для заміни радянських ракет на американські. Це може суттєво збільшити як ефективність системи , так і дальність її застосування. У базовому варіанті ЗРК може вражати на дальності до 22 км і на висотах до 12 км… Для того, щоб зробити його кращим треба замінити електроінку на сучасну, і вирішити питання з ракетами”, – розповів Рябих.

Ще одна перевага, за його словами, полягає у тому, що”Куб” є мобільною системою, яка може рухатися саме в бойових порядках наступаючих військ.

“У Чехії проводилися роботи з адаптації цих систем під американські ракети N7 і для цього замінювали пускові установки саме на контейнери від зенітно-ракетної системи “Аспід”. Це вийшла доволі серйозна модернізація”, – зазначив експерт.

Водночас він додав, що наразі невідомо, якою може бути конфігурація саме тих комплексів, які будуть передаватися Україні. Можливі різноманітні варіанти.

Як писав “Ми-Україна” раніше, загальна кількість випущених по Україні ракет усіх типів від 24 лютого 2022 року складає вже близько 8000.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…