Боррель: Сербія і Косово погодили план для нормалізації відносин

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що президент Сербії Александар Вучич і прем’єр-міністр Косова Альбін Курті на переговорах у Північній Македонії погодили угоду про нормалізацію відносин між двома країнами.

Про це Боррель повідомив на своїй сторінці в Twitter.

“Сербія і Косово погодили імплементаційний додаток до угоди про послідовність дій щодо нормалізації відносин. Сторони повністю зобов’язалися дотримуватися всіх статей угоди і виконувати свої зобов’язання оперативно і добросовісно”, – йдеться в повідомленні.

За словами європейського дипломата, першим кроком процесу нормалізації відносин має стати надання сербам у Косові права самоврядування.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, президент країни Александар Вучич заявив, що Сербія не збирається відступати від свого нейтрального статусу. Військовий нейтралітет зберігатиметься й надалі. Військовий нейтралітет передбачає відмову країни, яка його дотримується, від участі у збройних конфліктах, а також членства у воєнних союзах та блоках. Вучич також заявив, що розмови про намір країни вступити до Північноатлантичного альянсу є неправдою.

Напередодні Вучич також заявив, що Сербія не підтримує вторгнення росії в Україну. За його словами, для Сербії Крим та Донбас були і будуть українськими. На думку сербського президента, все найгірше у цій війні ще попереду, оскільки “обидві сторони окопалися”. Також Вучич стверджує, що він вже досить тривалий час не розмовляв з президентом рф Володимиром Путіним.

Головне