Трагедія мільйонів: доля українських дітей під час війни

Трагедія мільйонів: доля українських дітей під час війни

1 червня - день Пам'яті про захист прав дітей. Війна найбільше б’є по українським дітям.

В ніч на 1 червня, міжнародний день захисту дітей, в Києві росіяни ракетними обстрілами вбили дитину.  Так рашисти “привітали” українських дітей і весь цивілізований світ, який має проявляти ще більшу рішучість у перемозі над рашизмом.

Міжнародний де́нь за́хисту діте́й  був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Мільйони розділених сімей

В перші години війни в Україні почали гинути українські діти. Дітей почали забирати у батьків і депортувати в росію. Велика кількість дітей з перших днів війни почали втрачати своїх тат і мам серед цивільних та військових.

Мільйони сімей розділені. Діти живуть без одного з батьків у евакуації. У всіх дітей в Україні порушується процес навчання із-за регулярних повітряних тривог, відключень світла та інтернету. У мільйонів  дітей, які  вже більше року живуть  в євроатлантичному просторі, стрес із-за того, що живуть не дома, без батька, а ще вимушені вчитися за програмами місцевих шкіл плюс дистанційно за сімейною формою навчання в наших українських школах, щоб не вилетіти із своїх рідних шкіл зі мрією повернутися назад в Україну.

"росія вбила 483 дитини щонайменше. І це не можна назвати словами "вони стали жертвами" російської агресії чи "стали жертвами збройного конфлікту" - ні. Росія вбила цих дітей. Ще майже тисячу дітей Росія скалічила і про це не можна сказати, що "вони зазнали ушкоджень внаслідок бойових дій", - заявив президент України.

За офіційними даними зараз приблизно 19,500 дітей депортовані в росію. Їх не тільки адаптують в російські сім'ї, нашим дітям навіть змінюють імена і дати народження, щоби назавжди відірвати від України та українського. Ця війна найбільше б’є по дітям і є кричущим порушенням прав дітей!

Не випадково виписали ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду дістався путіну разом з російською так званою обмдусменкою  прав дітей Марією Львовою-Бєловою.  Міжнародна спільнота в особі міжнародного кримінального суду підтвердило своє ставлення до захисту прав дітей. Хоча ключова організація ООН із дітей UNICEF та і сама ООН тільки і говорять, але майже нічого не роблять, щоб насправді захистити права дітей. 

Важливо, щоби 1 червня було не тільки ритуальним днем "пам’яті" про захист дітей, а щоб ця дата показувала, що насправді робить міжнародна спільнота щорічно для захисту прав дітей у світі. Демонструючи це конкретними і дієвими кроками.

Дмитро Васильєв, політолог

Головне