Бойовики за 10 км від центру Дамаска і за 6,5 км від резиденції Асада. І це не салафітські бойовики Хайят Тахрір аш-Шам (послідовники Аль-Каїди), а підрозділи Сирійської вільної армії ("демократична опозиція"), які вчора зайняли місто Дараа поряд із Дамаском на кордоні з Йорданією.
Чекаємо на введення військ Ізраїлю на південь Сирії для створення буферної зони та оформлення "малої Сирії" під протекторатом США та Йорданії та неформально - Ізраїлю. "Мала демократична Сирія" (Дамаск та столичний регіон) - це ідеальний інструмент для відсікання Лівану та Хезболли від Ірану. І для остаточного юридичного оформлення Голанських висот під юрисдикцією Ізраїлю.
Для Ізраїлю важливо, щоб Дамаск зайняла саме "демократична опозиція" та Сирійська вільна армія, а не ХТШ.
Але ситуація не є стабільною, може з'явитися і фактор невизначеності. Швидше за все Ізраїль зайде до Сирії після втечі Асада.
На третьому такті війни відбувається створення "Малої демократичної, прозахідної Сирії" та поділ "Великої Сирії" між основними регіональними гравцями. Загалом, третій такт війни завжди розвивається стрімко. "Місиво" роками на другому такті та стрімка втрата позицій - на третьому (за лічені дні).
Згадаймо Другу карабаську війну кілька років тому з важкими боями та втратами, а також Третю карабаську війну, яка завершилася за один день із мінімальними втратами та втратою Вірменією ВСЬОГО.
Так завершуються всі "вічні війни" для країн, які неадекватно оцінюють реальність. Та й моя концепція "тритактної війни" повністю підтвердилася на практиці. Вже вдруге.
Так само як і оцінка "заморозки війни", яка вигідна була, наприклад, Азербайджану та противникам Асада, зокрема бойовикам в Ідлібі.
"Заморозка" - це шанс на цивілізаційний стрибок, спосіб не допустити руйнівного третього такту війни за допомогою внутрішнього посилення до рівня потенціалу, при якому третій такт стає неможливим.
А якщо після заморозки сподіватися на каптагон або коноплі, то і результат вирішено наперед.
Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик