росія шукає нових найманців для війни в Україні: про кого йдеться

росія шукає нових найманців для війни в Україні: про кого йдеться

Пам'ятаєте, я писав про те, що рф може виключити Талібан із переліку заборонених у росії організацій?
Такий законопроєкт зареєстровано у Думі й до нового року буде ухвалено. А сьогодні Шойгу зустрічався із головою МВС Афганістану Сіраджуддіном Хаккані. Він раніше був найвідомішим членом організації Талібан. Зустріч відбувається у Кабулі.

Про що може свідчити ця новина?
На зовнішньому контурі Талібан взаємодіє з Китаєм – розробка корисних копалин, переробка, інфраструктура та навіть специфічний туризм.
Плюс Талібан стримує розвиток на своїй території військових уйгурських формувань, які активно підтримуються на Заході (загроза уйгурського сепаратизму в КНР). Також Талібан був зацікавлений у відправленні свого корпусу на війну проти Ізраїлю та просив Іран надати йому коридор для цього. Тегеран очікувано відмовив: в Афганістані суніти, в Ірані – шиїти та відносини між двома країнами досить складні.

Також Афганістан різко скоротив наркотрафік: посіви маку та виробництво опіуму скорочено в десятки разів. Це цілеспрямована політика талібів, те ж вони робили і на початку нульових.
Зате у талібів є 40-50 тисяч бойовиків, які нічого не вміють робити, окрім як воювати.
Цілком можливо, йтиметься саме про це - участь талібів у війні рф проти України. У себе в країні Талібан зможе вдало продати такий крок як "священну війну проти Заходу". У нюанси російсько-української війни афганці не вникатимуть.

Доволі тривала війна Ізраїлю в Газі та Лівані серйозно наелектризувала радикальну мусульманську умму: від арабів до тюрків та пуштунів, від сунітів до шиїтів.
У цьому контексті, коли американський прапор діє на такий соціум як сильний подразник, будь-яка асоціація із Заходом може сформувати основу для газавату, Священної війни.
Наприклад, хусити атакують у Червоному морі всі судна, які пов'язані із Заходом або навіть заходили до ізраїльських портів, як це було нещодавно з турецьким торговим судном.

Тим більше, що куратором у подібній взаємодії може стати Чечня Кадирова. Загалом є привід дуже уважно відстежувати новини з Афганістану.

Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик

Головне