путін погодиться на мирний план та інші висновки візиту Сі в Москву

путін погодиться на мирний план та інші висновки візиту Сі в Москву
росія визнала васальне становище

путін в обмін на гарантії свого політичного і фізичного майбутнього, здав росію в васалітет. Китай виторгував, як мінімум дві надважливі речі: рф буде торгувати з іншими країнами в юанях (а не рублях) і Китай спільно з рф буде освоювати головний торгівельний шлях майбутнього – північний морський шлях (маючи сильніший морський воєнний і торговий флоти – Китай стає головним партнером). Окрім того, росіяни обіцяють переорієнтувати практично весь свій газ на Китай до 2030 року.

путін змушений погодитися на китайський мирний план. Що в перекладі означає: саме Китай стане тією країною, яка буде від імені Москви вести ці переговори із Заходом.

Що далі?

В короткостроковій перспективі війна точно не закінчиться. Попереду кілька місяців боїв і за їх результатами Китай визначатиме подальші дії Москви й модальність переговорної позиції Кремля або ж постачання зброї.

Попереду дуже складні переговори Зеленського і Сі. Китайці точно говоритимуть про компроміси в обмін на майбутні інвестиції.

При цьому всьому ми до кінця не розуміємо як розвиватиметься "конфлікт – діалог" США та Китаю, що стає одним з головних чорних лебедів цього року. І в разі припинення воєнних дій ця тема може стати ключовим водорозділом на майбутніх виборах.

Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього

Головне