Ми продовжуємо досліджувати своє тіло і сьогодні поговоримо про таку необхідну процедуру, як карта родимок. Що це таке і коли її треба робити - давайте розбиратися.
Паспорт родимок
Я вже писала раніше про те, на що слід звертати увагу, якщо у вас багато невусів, а також про те, що кожній людині слід кілька разів на рік робити цифровий паспорт шкіри. Це називається цифрове картування.
Жоден лікар, оглядаючи пацієнта із багатьма родимками, фізично не здатен запам’ятати кожну з них і згадати як вони змінились через пів року та й ретельний огляд усіх невусів займає багато часу. Для прискорення цього процесу та отримання повної картини змін, існує сучасне обладнання, котре значно полегшило діагностику усіх родимок - цифровий паспорт шкіри.
"Цифровий паспорт шкіри не вимагає жодної спеціальної підготовки".
Наголошую на тому, що є певні категорії людей, для яких така процедура може стати життєво важливою. Для щорічного картування шкіри є такі показання:
- І-II фототип по Фіцпатріку (світле волосся та очі, велика кількість веснянок);
- Присутність спадкового фактора (меланома або інші злоякісні ураження шкіри діагностовані у батьків);
- Синдром диспластичних невусів;
- Довге і тривале перебування під впливом ультрафіолетових променів природного та штучного походження, часті відвідування солярію;
- Якщо з'являються нові родимки, які швидко змінюють свої параметри або починають свербіти, змінюють колір та площу, мають припухлість, кровоточать, дають відчуття стороннього тіла;
- Перенесена меланома в анамнезі;
- Наявність на шкірі великої кількості родимок та інших доброякісних утворень, а також пігментних плям незрозумілої етіології.
За наявності диспластичних невусів, а також пацієнтам із синдромом меланоцитарного невуса лікарі рекомендують проводити процедуру поновлення цифрового паспорта шкіри з використанням FotoFinder. Таким чином лікар отримує можливість вчасно відреагувати на найменші зміни та вжити необхідних заходів.
Як проходить картування тіла, чи безпечно це?
Вважайте, що ви прийшли на фотосесію, але з користю для свого організму. Від початку і до кінця вся процедура займає від 15 до 40 хвилин.
"Це - безпечний та безболісний метод огляду без фізичного впливу".
Спочатку система автоматично виконує серію високоякісних знімків. Для цього пацієнта фотографують в усіх можливих проєкціях (спереду, ззаду, зліва, справа), що дозволяє машині відсканувати близько 100% поверхні шкіри. Після такої "фотосесії" на під’єднаному до апарата комп’ютері з’являються фотографії всіх без винятку родимок, які присутні на тілі людини.
Потім машина автоматично аналізує всі отримані зображення, створюючи так звану мозаїку, ґрунтуючись на трьох основних критеріях (розмір, форма, колір), підказує фахівцеві на які елементи потрібно звернути особливу увагу.
"Мозаїка" фотознімків новоутворень на тілі пацієнта допомагає дерматологу визначити підозрілі новоутворення з першого погляду і перейти до детальної дерматоскопії. Цифровий дерматоскоп дає можливість отримати яскраві та контрастні фотографії зі збільшенням до 400 разів у якості Full HD.
Повторна процедура займає менше вашого часу: система "впізнає" пацієнта та працює вже зі створеною картою родимок, здійснюючи пошук нових та сама аналізує зміни форм чи розмірів новоутворень.
Процедура створення карти родимок (паспорт шкіри) – це:
- високотехнологічна можливість дізнатися, яка з ваших родимок є потенційно небезпечною;
- найкращий метод ранньої діагностики меланоми та раку шкіри на початкових стадіях;
- малоінвазивна процедура, яка не має жодних протипоказань.
Як часто слід робити паспорт родимок?
Лікарі рекомендують проводити картування шкіри щонайменше один раз на рік, але якщо є індивідуальні показання та фактори ризику, родимки фотографують і досліджують з періодичністю раз на 3-6 місяців.
Паспорт шкіри це інтелектуальна технологія що дозволяє відстежувати в динаміці повну історію родимок – від первинних фотографій до найменших змін при нових оглядах – і порівнювати стан ваших родимок протягом усього життя. Сучасна високотехнологічна процедура, яка дозволяє дерматологам контролювати найменші зміни родимок, а вам почуватися себе у безпеці. Тому неодмінно заведіть собі ще один документ - паспорт родимок. Наголошую, що самолікування новоутворень несе ризики для життя, а тому за жодних обставин не намагайтеся їх видалити самостійно, краще перевірте її у фахівця. Будьте здорові та прекрасні.
Тетяна Матвієнко, лікар-дерматолог