Дуже тупо звинувачувати депутатів у тому, що вони відмінили засідання у п'ятницю. Яка хронологія подій? Путін бʼє по Дніпру, українська розвідка (може разом з американською) каже, що є ймовірність удару по парламенту. Міжнародні організації у п'ятницю кажуть своїм співробітникам, як і в середу, посидіти вдома.
Як раціонально зробити депутатам? Звісно відмінити засідання. Бо це фактично робить ймовірність самого удару набагато меншою. Тим більше, що це не було доленосне засідання і ніяких важливих рішень на ньому не мали приймати. Чи є там сховище? Та певно є, але якби в залі було під 400 депутатів, то чи встигли в вони туди? Риторичне питання.
Враховуючи швидкість цього бояришніка. Тим більше сама відміна засідання зробили ймовірність удару по центру Києва меншим. Що добре для всіх, хто там живе, працює чи навчається. І дуже дивують люди, які критикують парламент за таке раціональне рішення. Вони певно не розуміють що б було, якби ми втратили парламент.
У парламентсько-президентській республіці під час війни, коли неможливо провести демократичні вибори. Депутатів неможливо замінити. Вони потрібні. Якщо щось стається з президентом, то є легальні кроки по правонаступництву влади. Якщо щось стається з урядом, то можна призначити новий уряд. Але з парламентом це не працює. Україна без парламенту втрачає управлінську вертикаль. Ніхто не зможе продовжити воєнний стан і приймати ще сотні необхідних рішень. І далі тільки військова хунта. Це ж мрія Путіна. Посіпаки якого постійно стверджують, що Україна не демократична країна.
Чи виправданий був би такий ризик? Звісно ні. То звідки ці нападки на парламент? Просто тому, що люди не люблять депутатів, яких вони самі обрали? Але парламент то вкрай важливий інститут, а не просто кілька депутатів. Депутати мають багато обов'язків, а не просто мають сидіти під куполом. І в критичні моменти української історії саме парламент відігравав ключову роль.
Сергій Фурса, інвестиційний банкір