Нічого несподіваного в Штатах не сталося

Нічого несподіваного в Штатах не сталося

Перемога Трампа на виборах була досить очевидною, як і республіканська більшість у Сенаті та Конгресі. Головною причиною перемоги республіканців у більшості позицій стала ціннісна криза в США.

"Нова нормальність" зайшла занадто далеко і перейшла всі можливі червоні лінії, відвернувши значну кількість консервативних виборців, навіть тих, хто все життя голосував за демократів.

Іншою причиною стала повністю провальна економічна політика адміністрації Байдена; фактично ця адміністрація стала великим баластом для Гарріс. Міграційне питання також відіграло значну роль — американців просто дістали нелегали, і це було очевидно: ніхто не хоче жити в країні, куди пускають іноземних злочинців.

До виборів у багатьох виникали сумніви щодо того, чи будуть афроамериканці та латиноси голосувати за Трампа, і для багатьох факт того, що це відбулося, був дуже несподіваним. Головна причина тут — знову ж таки нелегали, які відбирають робочі місця у корінних американців.

Ще одним із ключових аспектів перемоги Трампа стала його якісна передвиборча кампанія. Чітко підготований сценарій та ідеально продумані меседжі для кожної з необхідних електоральних груп дали йому змогу залучити значну кількість виборців, навіть серед тих, хто у 2020 році голосував за Байдена.

Чого варта тільки піар-акція з мусоровозом або його день у McDonald's. За декілька днів до виборів політтехнологи Трампа підхопили скандал, що розростався, навколо білочки на ім’я Арахіс та єнота, яких служба відлову диких тварин забрала у власника та замордувала через скаргу зоозахисників. Раніше власник цих тварин врятував їх, залишив жити у себе, завів соціальні мережі, де показував своє життя з ними, і зібрав велику кількість глядачів. На зароблені з монетизації гроші він відкрив притулок для тварин. Однак хтось поскаржився на те, що він тримає диких тварин удома, і його улюбленців забрали та замордували. Прихильники Трампа підхопили цю історію з лозунгом "Демократичні бюрократи вбили бідних тваринок" і розгорнули з цього приводу велику банерну кампанію.

Для України перемога Трампа — це зовсім не погано, адже він — політик, здатний ухвалювати радикальні та рішучі рішення. Він зможе відкрито тиснути на Путіна на міжнародній арені, зокрема у питанні врегулювання війни в Україні на більш сприятливих для нас умовах.

Тут варто відкинути всю передвиборчу риторику — м'якоросійські меседжі були спрямовані лише на отримання голосів пострадянської діаспори в США, це банальний мікротаргетинг. Якщо Путін не буде слухати Трампа, а він навряд чи буде, то характер президента США просто не дозволить йому не продемонструвати силу. У такому випадку Трамп може значно збільшити обсяг підтримки України та швидше ухвалювати рішення щодо надання потужнішої зброї.

Незважаючи на повну домінацію республіканців на цих виборах, для України одним із ключових факторів залишається непохитна двопартійна підтримка.

Богдан Попов, експерт АЦ "Обʼєднана Україна"

Головне