Як росіяни полюють на офіцерів НАТО і прослуховують їхні розмови

Як росіяни полюють на офіцерів НАТО і прослуховують їхні розмови

Росіяни злили в мережу фрагмент розмови групи німецьких офіцерів, які розмірковували над можливістю ракет Taurus знищити або принаймні пошкодити Кримський міст. Сам зміст коментувати не буду, але цікаво глянути під іншим кутом:

 1. Попередньо, офіцери використовували для спілкування Cisco Webex Meetings. Аналог Zoom, що дозволяє спілкуватися в чаті, здійснювати аудіодзвінки і обмінюватися файлами.
  Тут два магістральні сценарії:
  - росіяни змогли знайти спосіб зламу програми. Це вже дзвіночок виробникам та уряду США;
  - один з чотирьох співрозмовників умисно здійснював запис бесіди, а вже потім передав його рф.
  В такому випадку, він навіть не міг уявити, що росіяни його відверто кинуть та опублікують запис!

 2. За офіцерами країн НАТО рф полює по всьому світу! Ніхто зараз не зможе сказати, скільки часу рф могла мати можливість прослуховувати розмови цих посадовців.

 3. Запис опублікувала королева російської пропаганди Маргарита Симонян. Вона отримала його від першого заступника голови АП рф - Олексія Громова. З великою долею ймовірності, путін особисто слухав цю розмову та надав пряму вказівку на злиття запису в мережу.


І останнє, для путіна було так важливо отримати хоч якісь докази для підтвердження своєї хворої уяви про участь у війні НАТО, що він нехтуючи золотим правилом шпигунства (ніколи не спалюй свої джерела інформації) викинув в мережу запис!

P.s. Коли під час Другої Світової Війни, британці та поляки розкрили код німецької шифрувальної системи Enigma, то британський уряд робив все можливе, щоб замаскувати свою обізнаність про плани німців!
P.p.s Ось, що сказав Вінстон Черчілль, про роботу команди дешифрувальників:
"Це моя курочка-ряба, яка несе золоті яйця, але ніколи не кудахче."

Іван Ступак, військовий аналітик, колишній співробітник СБУ

Головне