Історія від путіна. Чому наш Президент має прочитати лекцію по історії України

Історія від путіна. Чому наш Президент має прочитати лекцію по історії України

Тільки лінивий сьогодні не сміявся з історичних маразмів володимира путіна. І справді, повна каша, з наукової точки зору. Але є одна маленька проблема: путін живе в політичній реальності, а не науковій. А політична реальність формується заголовками (максимум підзаголовками), а не кількістю наукових посилань. І ще, політична реальність формується частотністю повторів від ЛОМів.

Якщо уважно подивитися на інтервʼю путіна, то воно складається з двох меседжів:

  1. Україна не хоче переговорів, тоді як росія хоче їх.
  2. Україна - штучне утворення.


Перший меседж - це, між іншим, головний наратив рф на 2024 рік і вони його просувають кругом і на всіх майданчиках. Але це окрема тема.

Щодо другого, попри всю історичну маячню путіна - цей меседж багаторазово ним повторюється і він, зведений до заголовків й підзаголовків і заходить умовним реднекам.

І тут ми маємо одну важливу історію: ми нічого цьому не протиставляємо. Є інформаційний вакуум, який заповнюється саме цією історичною маячнею.

Тому вкрай важливо дати нашу відповідь на цей маразм, бо інакше, коли той самий реднек вирішить щось дізнатися в гуглі про нас і про росіян - він отримає тільки путіна.

путін виправдовує війну історією. В інформаційній війні проігнорувати цей факт - означає вистрілити собі в ногу.

І, напевне, було б правильно, щоб наш Президент прочитав лекцію про нашу історію в одному з західних ВНЗ. А десант наших найвідоміших українців (не обов’язково істориків) зробили свої лекції.

На жаль, ми маємо давати нашу відповідь на весь цей маразм путіна. І ще один момент: це інтервʼю, хороший привід робити путіна смішним, бо якщо ми не зробимо його смішним (а поки ми цього не робимо), він стане серйозним. А це нам точно не потрібно.

Вадим Денисенко, політолог

Головне