Іран vs таліби: локальний конфлікт або початок війни

Іран vs таліби: локальний конфлікт або початок війни

Щодо Ірану й Афганістану.

Жодного оголошення великої війни не було і навряд чи буде.

На одній із ділянок кордону двох країн сталися збройні сутички між талібами й іранськими прикордонниками. З іранського боку загинув один солдат, двох поранено. Із боку талібів загиблих двоє і приблизно 10 поранено.

Таких сутичок було багато за останні півтора року, і вони мають локальний характер.

Здебільшого йдеться не про конфлікт між Іраном і всіма талібами, а про конфлікт між Іраном та одним з угруповань талібів у прикордонній провінції Німроз, де найчастіше спалахують перестрілки.

Причини дві:

  1. Суперечка за землю. Це ділянка плюс-мінус 1 км, на яку претендують іранці та місцеві афганці, по-різному розуміючи, де саме пролягає кордон.
  2. Суперечка за водні ресурси річки Гільменд у цьому районі. Це вже давня історія, не пов'язана безпосередньо з талібами.

Відносини між Іраном і талібським Афганістаном, звісно, непрості, але до великої війни справа не дійшла і не дійде: нікому така ескалація не потрібна в регіоні.

Можливості впливу росії і Штатів на цю історію не варто переоцінювати і бачити в усьому руку якогось обкому. Здебільшого такі сюжети з істеричним змістом на хайпі публікують зараз російські медіамайданчики, а в нас чомусь передруковують. Робіть висновки самі та перевіряйте інформацію.

Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього

Головне