Хто стоїть за вибухами в Ірані та що з цього Україні

Хто стоїть за вибухами в Ірані та що з цього Україні

Як і можна було припустити, Ізраїль не взяв на себе відповідальність за дії, що відбулися в Ірані в ніч на 29 січня.

Єдине, на що можно звернути увагу, в ранкових новинах проскочила інформація не на рівні офіційної заяви, що це справа рук американців.
Правда це, чи спроба відвести від себе підозри, навряд чи ми дізнаємося, тому що Ізраїль дуже рідко бере на себе відповідальність за дії на території Ірану.

Безумовно Ізраїль перебуває у стані, коли є концептуальне розуміння, що Іран через Хізбаллу може завдати удару по території Ізраїлю, тому жителі та уряд живуть в постійному стані готовності. Іран не має технологічної можливості ефективно атакувати територію ізраїлю, проте є проіранська організація Хізбалла, яка має можливості для подібних дій, і це може бути вкрай болісно для Ізраїля, як це показала друга ліванська війна.

Чи можемо ми припускати, що це була відповідь на нещодавні теракти? Вочевидь ні, це не пов'язані один з одним події. Теракти які відбулися на території Ізраїлю не мають жодного стосунку до іранського сліду. Це внутрішньо ізраїльська ситуація, коли йдеться про терористів, які завербовані пропагандою палістинської автономії.

Подібні дії, якщо були і зроблені Ізраїлем, про що ми навряд коли дізнаємося достовірно, не готуються протягом декількох годин. Це тривала ретельна робота, збирається розвід інформація і розробляється оперативний план. Це все дуже складний процес. З вищесказаного можемо з упевненістю сказати, що це не відповідь на недавні теракти.

Будь-які дії стратегічного характеру, які приймає Ізраїль у цьому регіоні, ізраїльска влада обговорює з американськими колегами на постіній основі, і навпаки будь-які дії американських військових узгоджуються з ізраїльтянами, не тому, що вони просять дозволу, а тому що Ізраїль сприймається американцями як стратегічні партнери. Той факт, що відбуваються постійні консультації з американськими чиновниками, міністерством оборони, представниками спецслужб, це не якийсь епізодичний факт, це безперервний ланцюг подій з початку 70 років.

Чи може бути цей удар "прихованою" допомогою Ізраїля Україні?
Періодично до нас доходять деякі інформаційні вкиди, які можуть підтверджуватись або частково підтверджуються офіційними структурами. Наприклад, коли почалася масштабна допомога західних країн Україні, була інформація про те, що є кілька країн, які постійно просили не афішувати їх участь. Сьогодні “злі язики” кажуть, що однією з таких країн був Ізраїль. Є різні інформаційні вкиди, що між Ізраїлем і Україною на території третіх країн проходят постійні консультації на рівні офіцерського корпусу.

Тому, як кажуть, шило в мішку не приховаєш. Формат співпраці між Україною і Ізраїлем набагато ширше, ніж афішується.

Вже не секрет що Ізраїль надав інформацію щодо боротьби з іранськими безпілотниками, коли Україна зіткнулася з цим видом погроз.
Україна точно може сприймати такий перебіг подій як сприятливий для себе.

Григорій Тамар, капітан запасу армії оборони Ізраїлю, військовий та політичний оглядач

Головне