Вітаю вас, шановні читачі. Ще зовсім трохи і новорічні дива увірвуться у нашу буденність. Але ж нічого так не зіпсує настрій та відчуття свята, як хвороба.
Нежить, болі в горлі, виснажливий кашель, температура, все це ми звикли називати одним словом "перегрипував" на свята. Але чи саме "перегрипував" або яку інфекцію переніс насправді, то вже може вирішити спеціаліст, але все ж таки є деякі ознаки, що зможуть більш точно вказати, що саме вдалося підхопити. Бо від цього саме залежить лікування. То ж давайте розберемося, які ознаки характерні для грипу, коронавірусу та інших респіраторних інфекцій.
Грип - різкий перебіг хвороби
Саме грип має дуже гострий початок, людина може навіть погодинно пригадати, коли саме їй стало погано. Різке підвищення температури тіла до високих значень, закладеність носа, біль в горлі іноді може бути настільки вираженим. Висока температура може триматися декілька днів, тому важливим є своєчасне використання жарознижуючих препаратів, та якщо, після їх застосування все одно не має суттєвого покращення, це вірна ознака того, що потрібно звертатися за спеціалізованою допомогою.
Коронавірус не зник і дає про себе знати
Щодо коронавірусної інфекції то початок може бути як гострим з початком високої лихоманки, так і поступовим з приєднанням різної симптоматики: головний біль, болі в м’язах, нежить, болі в очах, Перебіг хвороби може бути як стрімким, так і хвилеподібним, в деяких випадках взагалі захворювання може пройти майже безсимптомно.
Як грип, так і коронавірус входять до групи респіраторних інфекцій, але окрім цих двох "зірок" група включає в себе ще аденовіруси, респіраторно-синцитальний вірус, віруси Коксакі, Ехо вірус, парагрип, риновірус, ентеровірус та ще багато інших. Спільним для них є початкова симптоматика у вигляді коливання температури, болі в горлі, відчуття слабкості. А вже на другу добу можуть приєднатися особливі ознаки: наприклад для риновірусу дуже рясний нежить, Коксакі подарують висипку на обличчі, кінцівках, сідницях, респіраторно-синцитіальний відзначиться спастичним лаючим кашлем, що дуже важко втамувати, ентеровіруси додадуть пікантності розладами роботи шлунково-кишкового тракту, аденовірус відзначиться сильним кон'юнктивітом.
Щодо лікування, то майже всі віруси мають початковий набір для зняття таких симптомів, як температура, головний біль, слабкість, та зловживати таким лікуванням не можна. Для лікування грипу, коронавірусу існує специфічна противірусна терапія, яка повинна бути призначена спеціалістом.
Не хворійте, зміцнюйте свій організм та нехай ваші свята будуть казковими.
Євгенія Менжуліна, лікарка-інфекціоністка