Е-рецепт: панікувати не потрібно, радіти

Е-рецепт: панікувати не потрібно, радіти

Впровадження електронних рецептів - це необхідний та абсолютно правильний крок, адже в усьому цивілізованому світі, призначення лікування -функція лікаря.

Починаючи  з 1 квітня, придбати рецептурний препарат,  можна буде  як скориставшись паперовим рецептом, так і новим цифровим інструментом - Е-рецептом.  Важливо зазначити, що прифронтових регіонах, відпуск рецептурного препарата може здійснюватися без рецепта, під контролем фармацевтичного працівника.

Реце́пт —це  письмове/електронне звернення лікаря або фельдшера до працівників аптек про виготовлення і продаж ліків або виробів медичного призначення. Також він містить вказівки для пацієнта, як ними користуватися.

Зверніть увагу, що МОЗ не змінює перелік рецептурних ліків. Це значить, що відповідно до чинних нормативних актів, кожен громадянин, який купував такі препарати в аптеках, повинен був мати при собі чинний паперовий рецепт. Введення е-рецептів не скасовує можливості продовжити використання паперових, адже вони можуть, до прикладу, бути зручнішими для таких категорій населення, як пенсіонери.

Приймай відповідально

Рецептурні препарати не перебувають у вільному доступі не тому, що це чиясь забаганка. Усі вони є лікарськими засобами, що за неправильного та безвідповідального використання можуть завдати значної шкоди здоров’ю та життю людини. Наприклад, гормональні контрацептиви – це рецептурні препарати, перше призначення яких має відбутися очно на прийомі у лікаря.

Введення електронного рецепту є ефективним та визнаним світовою спільнотою інструментом забезпечення прав пацієнтів та значним покращенням ступеня доступу до необхідних лікарських засобів, що є особливо важливим під час війни.  

Виписати необхідні ліки зможе як сімейний лікар, так і інший лікар відповідної спеціальності, до якого звернувся пацієнт. Рецепт на препарати для лікування хронічних хвороб можна отримати дистанційно, після первинної консультації. Нововведення не змінюють умов гуртових закупівель.

Якщо трохи розібратися, стає очевидним: Е- рецепти - це розширення можливостей, що  піде на користь усім.

Пацієнти завжди матимуть свій рецепт під рукою у смартфоні та зможуть отримати деякі препарати з меншими витратами або навіть безкоштовно в рамках державної програми “Доступні ліки”. Процес відпуску препаратів стане комфортнішим для лікарів, а держава зможе якісніше відслідковувати споживання рецептурних препаратів. Важливо, що з плином років така інформація буде значною допомогою у відслідковуванні збільшення або зменшення кількості громадян, які приймають певні рецептурні препарати.

Це дозволить якісніше планувати різноманітні державні програми забезпечення хворих ліками.

Бережіть здоров’я та ставтеся відповідально до лікування!

Іван Сорока, Президент Українського медичного клубу, радник міністра охорони здоров‘я України, генеральний секретар СФУЛТ, професор УВМА, практикуючий лікар, заслужений працівник охорони здоров‘я України.

Головне