Чи все то золото, що блищить? Аналіз показників ефективності силовиків

Чи все то золото, що блищить? Аналіз показників ефективності силовиків

Останнім часом в медійному просторі багато розмов про ефективність тих чи інших силових органів та реальні показники їх роботи. І скажу вам, що мій досить побіжний аналіз результатів діяльності наших класичних правоохоронних органів виявив тотальну перевагу, як у кількісному вимірі, так і в якісному, над так-званими «антикорупційними» та дуже «незалежними» їх колегами.

Часову вибірку аналізу визначив для себе досить умовно і це орієнтовно тиждень-два з сьогоднішнього дня. І ось що вдалося знайти.

Логічно, що по НАБУ нічого особливого окрім гучних скандалів, звинувачень в адресу Чернишова (екс-міністр Єдності) та «зливів» інформації знайти не вдалося, а от традиційні лідери боротьби з корупцією та російським впливом знов не підкачали.

Так, Служба Безпеки України (СБУ) продемонструвала на весь світ результати своїх спецоперацій, як на території РФ, там була чергова гучна «бавовна», так і в середині країни, коли активно виявляють ворожих «навідників» та навіть «кротів» у тій самій «незалежній» антикорупційній інфраструктурі. Кейси я перераховувати не буду, усі з ними давно ознайомлені. Тільки відзначу, що скоріш за все, у Службі і дійсно абсолютно на новий рівень вийшли аналітичний та контррозвідувальний компоненти, що дає нам гарні шанси у боротьбі з ворогом, як в середині країни, так і за її межами.

Не можна не відзначити роботу і Державного бюро розслідувань (ДБР), які показово демонструють нульову толерантність до корупційних проявів на усіх рівнях і в усіх сферах.

Тільки за останній тиждень було затримано:

керівника ДП «Ліси України» Юрія Болоховця, за підозрою в незаконному збагаченні на понад 7,9 млн. грн. Про його «корупційні здобутки» навіть окремий сюжет на ТСН зробили (https://tsn.ua/exclusive/rozkishnyy-mayetok-khutir-milyony-dolariv-hotivkoiu-shcho-vidomo-pro-huchni-skandaly-u-dp-lisy-ukrayiny-2876513.html);

керівника Держгеокадастру однієї із західних областей, який зловживаючи службовим становищем, незаконно умисно роздав землі на понад 2 млн гривень. Більш детально про це пише Судово-юридична газета  (https://sud.ua/uk/news/ukraine/336475-rukovoditelya-gosgeokadastra-odnoy-iz-zapadnykh-oblastey-podozrevayut-v-zloupotreblenii-sluzhebnym-polozheniem-bolee-chem-na-2-mln-griven );

Та виявлено масштабну корупційну схему в Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, де начальник одного з відділів управління логістики (полковник) організував схему із закупівлі вантажної техніки для ЗСУ. Про це пише NV (https://nv.ua/ukr/ukraine/events/oborudka-na-zakupivli-tehniki-dlya-zsu-dbr-peredalo-derzhavi-100-mln-grn-50532371.html )

Також, за ініціативою Державного бюро розслідувань суд передав до АРМА понад 100 мільйонів гривень, серед них:

  • понад 2,7 млн грн;
  • понад $1,8 млн;
  • майже €427 тис.

Ну погодьтеся, як результати роботи за ТИЖДЕНЬ - дуже яскраво! Як за масштабом виявленої корупції, так і за її ТОП-фігурантами в абсолютно різних сферах. Сказати відверто, нашим «незалежним антикорупціонерам» є у кого повчитися реально працювати, а не тільки проводити піар-кампанії без реальних «посадок».

Але, друзі, я копнув ще далі. Може є чим похизуватися у наших правоохоронців, не за тиждень/місяць, може просто пощастило)), а, припустимо, за пів року! І яке було моє здивування, коли я побачив повну «розкладку» виявлених корупційних злочинів, знову ж таки у Державного бюро розслідувань! (https://dbr.gov.ua/news/dbr-zvitue-ponad-4-tisyachi-korupcijnih-provadzhen-za-piv-roku-sotni-figurantiv-uzhe-na-lavi-pidsudnih )

Так, у першому півріччі 2025 року Бюро розслідувало 4 258 кримінальних проваджень, пов’язаних із корупційними злочинами.

До суду передано 285 обвинувальних актів щодо 429 осіб (!), серед яких:

  • 1 член Кабінету Міністрів;
  • 161 правоохоронець;
  • 17 податківців;
  • 32 митники;
  • 4 працівники Державної кримінально-виконавчої служби;
  • 17 представників лісової охорони.

 

*Для довідки. Державі завдано збитків на 1 млрд 738 млн грн, з яких вже відшкодовано майже 15 млн грн. Також, суд арештував майно фігурантів на 337 млн грн для подальшої компенсації завданих збитків.

«Боротьба з корупцією — це питання національної безпеки, і ДБР рішуче діє, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто зловживає службовим становищем» - відзначили в Бюро.

І ще, знайшов також статистичну розкладку по злочинам проти нацбезпеки! (https://dbr.gov.ua/news/dbr-rozslidue-2-7-tis.-sprav-shhodo-zlochiniv-proti-nacbezpeki-do-sudu-peredano-ponad-1-2-tis.-obvinuvachen )

З початку повномасштабного вторгнення ДБР розслідує 2 тис 712 кримінальні провадження щодо злочинів проти національної безпеки, зокрема:

  • 1 тис. 874 провадження — за фактами державної зради (ст. 111 КК України)
  • 659 проваджень — за колабораційну діяльність (ст. 111-1 КК України)
  • 46 проваджень — щодо пособництва державі-агресору (ст. 111-2 КК України)

 

Станом на початок липня:

  • 1 тис. 470 осіб отримали повідомлення про підозру
  • 521 особа оголошена в розшук,
  • 1 тис. 243 обвинувальних актів направлено до суду

Словом, як казав Лобановський, - «рахунок на табло»! І неозброєним оком видно, хто справді системно протистоїть корупції, а хто тільки імітує бурхливу діяльність.

Маю надію, що суспільство підтримає не тільки тих хто голосно кричить, а тих хто дійсно працює в інтересах людей та держави.

Суверенітет — це не пусте гучне слово чи гасло, це незалежність та самостійність держави у внутрішніх та зовнішніх справах, це те що робить нас сильними в очах наших громадян та зовнішніх партнерів! Суверенітет — має бути тим монолітом на що може обпертись тут і зараз абсолютно кожен громадянин України, не залежно від політичних вподобань чи пріоритетів. Суверенітет — це те, що відрізняє незалежну державу від колонії.

Олексій Буряченко, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих громад”

Головне