Якщо робити, то вже плацкарти розділені на жіночий та чоловічий. Чоловік – в чоловічий. Дружина – в жіночий.
Якось під новий 2020 рік на одному з телеканалів висловив думку, що жінка є відповідальнішою і дбайливішою за чоловіка. В результаті "Телекритика" сказала, що я "дозволив собі сексистські висловлювання".
Вибачте, але в цьому блозі, думаю, назбираю купу аргументів Телекритиці для нових критичних оцінок, щодо моїх суджень.
О, як добре, що всі чоловіки та жінки відволіклись від теми контрнаступу, щоб тримати в ній стратегічну тишу! І переключились на тему більш сексуальну та збуджуючу.
Укрзалізниця розглядає можливість запровадження жіночих купе. Послугу спочатку протестують протягом кількох місяців, а потім ухвалюватимуть рішення залежно від попиту та відгуків. В Укрзалізниці кажуть: "Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі."
Тема ненова. Активно обговорювалася ще в 2020-2021 роках.
Не знаю, чи це політтехнологи Генштабу запропонували цю тему підняти Укрзалізниці, чи просто так трапилося. Але тема підняла хвилю гарячих і провокативних обговорень. Ну як кажуть: "нема тертя – нема любові". От за що я люблю українців, так це за любов. За любов до суперечок. Сперечатися наше всьо. І це добре. Бо це прояв вільності думки та демократії, європейськості. Україна-не росія. І це добре. Думок і чуток дуже багато. Але експеримент запускатиметься в дію і буде оцінений згодом. Я вважаю, що це добре.
Чому я вважаю, що ця ініціатива добре? Дві причини
Перша. Скільки б ми не говорили про гендерну рівність. Але є жінка і є чоловік. І інколи важливо, щоб жінка і чоловік були розділені в своїх просторах. Нікого ж не обурює той факт, що в спортзалах є окремі чоловічі і окремо жіночі роздягальні. А в купе, нагадаю – люди переодягаються.
Друга. Кожний чоловік має уявити, що в дорогу відправилася його дружина, наречена, чи донька. Чи хотів би він, що вона їхала в жіночому вагоні, чи в міксованому?
Дмитро Васильєв, політолог