Було містечко, стало СМТ, а буде селище...

Було містечко, стало СМТ, а буде селище...

От чому не запитати у істориків? ВР ухвалила закон, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні. Зникає СМТ (селище міського типу) - замість нього буде селище. Тепер будуть міста (понад 10 тис. мешканців), селища (понад 5 тис. мешканців) та села.

Селищами стали називати наші містечка з 1925 року, коли Україну окупували більшовики. Зробили для всіх окупованих територій уніфікацію "селища міського типу", або ж просто селища. Ну добре, прибрали "міського типу", а селище лишили?

Це як з проспектом "Правди" у Києві. Декомонізували проспект названий на честь центрального органу комуністичної партії – прибрали у 2017 році лапки (до речі, кияни проголосували за перейменування у "Європейського Союзу", але щось депутати затягують).

Звертаємось до джерела: Постанова Всеукраїнського центрального виконавчого комітету й ради народних комісарів УСРР "Про загальну назву селищ міського типу" (Оголошено у "Вістях ВУЦВК'у" 11 листопаду 1925 р., № 257)

"Щоб точно встановити загальну назву … назву "містечко" замінити на назву "селище міського типу". Підпис – Г.Петровський (це той, що проти УНР, смотрящій від москви за окупованою Україною та Голодомор допустив).

Чому не відновити термін "містечко"? Ну чому вічно у нас віддають українську містечкову культуру? Яскраву культуру, що утворилась між містом і селом. Культуру українського козацтва, шляхти та правдивої нашої аристократії – мешканців цих містечок?

От чому не запитати у істориків? І це не критика, це відвічне питання...

Олександр Алфьоров, історик, військовослужбовець ЗСУ

Головне