Візит Байдена на рік вторгнення рф або як змінився імідж України на міжнародній арені

Візит Байдена на рік вторгнення рф або як змінився імідж України на міжнародній арені

Дуже багато принципових змін сталося в сприйнятті України як держави і українців – як народу. Це зміни не лише для колективного Заходу, а й для всього світу.

Українці показали, хто вони

Весь світ побачив героїзм і згуртованість українського народу. Міфи, які понад 20 років розповідала російська пропаганда, про те, що ми розрізнені, чіпляємось один до одного через мовне питання тощо – це все виявилось для більшості людей світу фейком. Всі побачили, хто такі справжні українці. Це нащадки Київської Русі, величної держави на теренах Східної та Центральної Європи. Це козацький дух незламності.

Українці сьогодні – це символ свободи і відданості державі. Це просто мужні люди, незалежно від того, чоловік це чи жінка, військовий чи волонтер, абсолютно не важливо. Тобто вдалося зробити шалений крок вперед і шалений удар по російській пропаганді для найбільших засобів масової інформації. А саме – сприйняття українського народу в таких позитивних для нас кольорах.

Всі міфи розбиті

Україні як державі вдалося розвалити ще один міф, який російська пропаганда протягом 20 років просувала в бізнесових колах Заходу і аналітичних центрах. Начебто Україна – це failed state. Україна довела, що вона не є жодним failed state. Україна довела свою ефективність як державна інституція. Довела, що держава може об’єднуватися зі своїм народом навколо загрози. Також вдалося розбити, що дуже важливо, в західних джерелах усі міфи російської пропаганди. Які працювали проти авторитету нашої держави. рашисти це робили не просто так, вони не просто так демонізували Україну. Вони намагалися анулювати політичний вплив нашої держави, нашу суб’єктність і домогтися того, щоб ніколи в Україну не зайшов серйозний західний капітал. Навпаки – використовуючи газовий вентиль і корупційні нафтові гроші, вони хотіли формувати тут певні клани, які так чи інакше добиралися б до влади. І завдяки цьому газовому вентилю й іншим корупційним складовим, пов’язаними із природними ресурсами і торгівлею між двома державами, вони намагалися формувати лояльну для себе еліту. Ні для кого не секрет, у них це виходило. Однак усі ці міфи розвалено.

Україна – щит Європи

Україна сьогодні має імідж держави, яка боронить не лише себе, а є щитом Європи. І це не просто наше бачення або бачення нашої влади. Про це свідчать соціологічні опитування, які проводила платформа громадської думки Eupinions. Опитування робилось у грудні 2022 року, і згідно з його результатами, більшість громадян-членів Європейського Союзу, а саме 62% європейців, переконані в тому, що Україна, українці сьогодні боронять не лише себе, а й свободу та можливість держав спільно розвиватися. Зрозуміло, що свобода – це один із тих чотирьох стовпів, на яких стоїть сучасний Європейський Союз. Свобода – одна з найбільш ключових фундаментальних цінностей Євросоюзу.

Світова політична арена

Тепер поговоримо про політичний аспект. Україна повернула собі суб’єктність на міжнародній арені завдяки консолідації нації і міжнародних партнерів, а також завдяки ключовим перемогам, які здобували і здобувають українські воїни.

Наші героїчні сили оборони та безпеки дозволили повернути нашій державі ту велику суб’єктність, на яку ми заслуговуємо. Окрім цього, дуже потужно на посилення суб’єктності України як глобального економічного гравця зіграла зернова ініціатива Президента Зеленського. Україна показала всьому світу, що не ми є порушниками продовольчої безпеки в світі і що, як би тяжко не було, Україна завжди готова знаходити механізми вирішення глобальних викликів задля забезпечення розвитку цілого світу.

Тепер поговоримо про інші політичні аспекти. Ще ніколи в історії незалежної України Президент України не був настільки популярним і не мав такого надзвичайно позитивного іміджу на міжнародній арені. Для Президента Зеленського сьогодні відкриті всі міжнародні форуми, всі міжнародні майданчики, які для України формально завжди намагались закривати або просто не запрошувати. Сьогодні немає такого майданчику – дипломатичного, політичного, військово-політичного, до якого не було б доступу безпосереднього у Президента Зеленського. І це надзвичайно потужний іміджевий плюс для нашої держави, адже сьогодні сильні світу цього сприймають Україну саме як надійного партнера в забезпеченні першочергового завдання для будь-яких альянсів, держав тощо. Це насамперед забезпечення безпеки в регіоні, а якщо говорити про рашистську навалу, то й на цілому європейському континенті.

Візит Байдена 

Попередній візит президента США до України відбувся майже 15 років тому.
Візит Байдена є сигналом для всього світу, що ті цінності, які проповідує американська система демократії, – не порожні слова. Підтримка і далі надходитиме. Це прямий сигнал і для рашистського терористичного режиму: з Україною будуть стояти до переможного моменту. Приїзд стався напередодні виступу путіна щодо роковин вторгнення росії в Україну. Тим самим Байден показав рішучість Америки допомагати Україні. Україна не здасться, а світ нам у цьому допоможе. Цей візит на річницю війни чітко підкреслює і для українців – допомога для нас буде безмежна і бар'єри з усіх видів зброї, як і бар'єр приїзду в Україну, буде знятий.

Антон Кучухідзе. Прапори.
Дипломатія Зеленського

Активна дипломатія Президента і успішні операції сил оборони та безпеки – це ті два фактори, які взаємодоповнюють один одного і допомагають Україні перемагати на полі бою, а на дипломатичному фронті – домагатися вирішення питання поставок надзвичайно потужного озброєння, про яке ще 23 лютого ми могли лише говорити або просто заявляти. Те, що нам не давали багато років, нині стало доступним. Сьогодні колективний Захід повністю підтримує Україну і єдиний у тому, що ми маємо нанести рашистам безпосередньо поразку на полі бою.

Ніяких перемовин без України про Україну. В цілому цей принцип закріплено на всіх рівнях. І це вчергове підтверджує ту суб'єктність, яку вибороло для нашої країни, щоб нікого не образити, все військово-політичне керівництво та військово-політичне середовище нашої держави.

Також треба розуміти, що Україна змінила свій статус і у відносинах із Євросоюзом. Тепер ми маємо офіційний статус кандидата в члени до Європейського Союзу, і, в принципі, можна говорити про те, що членство в ЄС – не за горами, особливо коли Україна переможе рашистів безпосередньо на полі бою.

З культурного погляду слово “Україна” стало взірцем свободи і героїзму. Надзвичайно потужне поширення в соціальних мережах саме західного таргетингу про Україну. Надзвичайно шалена підтримка саме серед європейських народів і надзвичайне натхнення у європейців, інших держав щодо слова “Україна”, щодо України як держави, щодо українців як народу.

Такого позитивного іміджу, як сьогодні, Україна ще не мала.

Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна”

Головне