Велика Британія розглядає можливість постачання українському війську своїх танків. Як вдалось дізнатись виданню Sky News, йдеться про основний бойовий танк сухопутних військ країни Challenger 2.
На додачу до посилення боєздатності ЗСУ, цей крок міг би стати стимулом зробити те ж саме і для інших європейських країн, стверджують джерела видання. Вони говорять про потенційне надання Україні близько десятка цих танків. Звісно така їхня кількість ситуації не полі бою докорінно змінити не зможе, однак цілком може вплинути на інші країни - “зруйнувати бар’єр”, який досі заважав їм давати ЗСУ броньовані бойові машини для протистояння російським окупантам.
"Це буде гарний прецедент для демонстрації іншим - насамперед Німеччині з їхніми "Леопардами"… та “Абрамсами” зі США", - наголосив співрозмовник Sky News.
Як зазначається, поки що остаточного рішення щодо надання українському війську британських танків немає.
Challenger 2: що відомо про ці танки
- Потужність двигуна - 1,2 тис. к.с.,
- Швидкість шосе - 56 км/год,
- Швидкість по пересічній місцевості - 40 км/год
- Запас ходу - 400 км (250 км пересічною місцевістю),
- Тип підвіски - гідропневматична,
- Калібр та марка гармати - 120-мм L30E4 (канал гармати хромований, знаряддя вкрите термоізоляційним кожухом. Гармата стабілізована у двох площинах, приводи її наведення є повністю електричними),
- Довжина ствола - 55 калібрів,
- Боєкомплект гармати - 52 постріли.
Зліва від основної зброї встановлений спарений з гарматою 7,62-мм кулемет L94A1. Біля командирського люка на вежі встановлено дистанційно керований 7,62-мм кулемет L37A2, який служить, в основному, для протиповітряної оборони. Боєзапас кулемета - 4000 набоїв калібру 7,62-мм.
Як відомо, українська сторона вже протягом тривалого часу просить у західних союзників танки. І поки Німеччина вагається, Польща заявила, що готова передати Україні декілька танків Leopard, але їхня кількість буде “символічною”, навряд чи більше десятка. У США поки що теж щодо передачі Abrams сумніваються, аргументуючи це ти труднощами з обслуговуванням та ремонтом, а також великим споживанням цими танками пального.