Все, що варто знати про 7 лютого: церковні свята, традиції та заборони

Все, що варто знати про 7 лютого: церковні свята, традиції та заборони

7 лютого — один з днів, коли світ відзначає різноманітні події та свята. Від релігійного свята вірян до Всесвітнього дня читання вголос. Що це за свята? Які традиції ми відзначаємо, а які залишаємо у минулому? 

Церковне свято 7 лютого: Святитель Парфеній, єпископ Лампсакийський

7 лютого віряни відзначають день святителя Парфенія, єпископа Лампсакийського, видатного духовного чудотворця, який здобув шану завдяки своєму милосердю та надзвичайному дару цілющих молитов. Це свято є днем пам'яті і вдячності перед великим духовним спадком, який залишив святитель світові.

Єпископ жив у першій половині 4 століття, коли християнство стикалося з викликами язичництва, а поширення віри відігравало важливу роль у житті людей. Святитель Парфеній під час богослужінь у храмі глибоко освоював Божественне Писання і розповсюджував його. Згодом він був призначений єпископом міста Лампсака, де став активним проповідником християнства. 

Одним із видатних чудес святителя Парфенія було воскресіння візника Євтихіана, який загинув унаслідок нещасного випадку під час транспортування великого каменя, призначеного для будівництва храму. Святитель також зцілив безліч людей від хвороб.

У цей день вірянам також слід пам'ятати про милосердя та допомагати бідним, намагатися робити добрі справи і просити Бога за здоров'я та благополуччя.

7 лютого, день Святого Луки, єпископа Елладського

Єпископ Елладський — видатний монах і духовний лідер Візантійської імперії. Святий Лука, відомий також як Осіос Лукас, народився у 896 році в грецькому селищі Касторії. 

Від молодих літ Лука виявляв велике прагнення до духовної самовдосконаленості та милосердя. Він відзначався регулярним постом, віддаючи майже всі свої продукти бідним та нужденним. Поступово він здобув репутацію пророка і цілителя, здатного виганяти з хворих бісів.

У 14-річному віці Лука віддався монашому життю, прийнявши постриг у монастирі, присвяченому Божій Матері. Його мати, Єфросинія, турбувалася за сина і благала Бога про його повернення. Запити матері були почуті, і Лука знову з'явився додому, але пізніше відправився в подорож, вирушивши до монастиря під керівництвом стовпника в Патрах. Тут він провів 10 років служіння. У 946 році Лука заснував монастир в Стірісі, що став центром духовного життя та молитви. 

Прикмети та традиції: у День Луки було звичаєм пекти пироги з цибулею, а частину з них роздавати жебракам. Віряни вважали, що така милостиня повернеться сторицею. Також у цей день прийнято було поминати померлих родичів, відвідувати їх могили та молитися за них.

Символіка: в цей день увагу привертав перстач — рослина, листочки якої нагадують хрест. Її називали "могутницею" і вважали, що в цей день вона набуває особливих цілющих властивостей.

Всесвітній день читання вголос 

У першу середу лютого, світ також святкує день читання вголос. Ця унікальна подія, яка відзначається щорічно, набула статусу глобального руху за грамотність, об'єднуючи людей навколо важливості читання.

Започаткований міжнародним освітнім проєктом «LitWorld» у 2010 році, Всесвітній день читання вголос став святом, що підкреслює не лише значення читання, але й силу спільного читання в громадах по всьому світу.

Мета цієї події полягає в заохоченні людства, особливо молодого покоління, до занурення у світ книг, до обговорення прочитаного з родиною та друзями. Школи, бібліотеки та громади по всьому світу організовують різноманітні заходи. Зокрема, цей день важливий для підтримки права кожної людини читати і писати. З розвитком технологій, день читання вголос став доступнішим з віртуальними заходами.

День ангела, прикмети та традиції 7 лютого

7 лютого іменини відзначають власники таких імен: Григорій, Пилип, Олександр, Володимир, Фелікс, Віталій, Дмитро.

Народні прикмети й традиції:

 • Погода до обіду передбачає погоду на місяць.
  Сніг у цей день передбачає пізню зиму.
  Щебет синиць говорить про сильні морози.
  Сильний снігопад може означати ранню осінь.
  Сильний вітер після полудня обіцяє великий урожай.

Що не можна робити сьогодні:

 • Сваритися вголос не рекомендовано.
  Краще утриматися від вживання риби.
  Не рекомендується укладати шлюби, адже погіршаться відносини.
  Жінкам краще уникати суконь зеленого кольору.

Погода в Україні на 7 лютого

На 7 лютого в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Уночі можливий дрібний дощ, який до ранку припиниться, але може повторитися ввечері з більшою інтенсивністю. Температура повітря вночі становитиме 1-6° тепла, вдень 4-9°. Найтепліше буде на півдні країни, Закарпатті та Прикарпатті, де очікується 10-15° тепла.

7 лютого: енергія відповідальності та обов’язків під покровом Меркурія

7 лютого почнеться спадним Місяцем у знаку Козорога, що наповнює цей день енергією відповідальності. Згідно з місячними аспектами, цей день буде під покровом планети Меркурій, що створює чудові умови для здійснення важливих справ та пошуків у різних сферах життя.

Проте, варто пам’ятати, що 26-й місячний день символізує “Жабу” та може бути складним в контексті емоцій та взаємин. Конфлікти можуть виникати навіть на пустому місці.

За народними прикметами, не рекомендується починати нові справи, обмежити контакти з нервовими або метушливими людьми, а також утриматися від сексуальних контактів. Проте, це сприятливий день для стрижки волосся чи створення зачіски.

Єва Попсуй

Головне