8 лютого — церковні свята, народні прикмети та прогноз погоди: що чекає українців у цей день

8 лютого — церковні свята, народні прикмети та прогноз погоди: що чекає українців у цей день

8 лютого — день пам'яті святого пророка Захарії та Феодора Стратилата. Віряни також святкують день ангела Марії, Івана, Давида та інших. У цей день діють певні обмеження та прикмети, пов'язані зі здоров'ям, діяльністю та різноманітними повсякденними справами. Варто зазначити, що погода на цей день може впливати на побутові справи, а також на настрій та емоційний стан.

8 лютого — день святого Феодора Стратилата

У серці Малоазійського нагір'я, у місті Євхаїти, народився та прославився великомученик Феодор Стратилат. Його ім'я стало символом християнської віри та хоробрості у боротьбі зі злом. Він віддав життя заради істини та блага інших, ставши прикладом мужності та вірності.

Звістка про святого Феодора несла з собою дивовижну силу вже з апостольських часів. Його відвага та сила виявилися насправді божественними, коли він протистояв страшному змію, що панував у прірві біля міста. Змій, що живився страхом, зазнав поразки перед святим, чия віра в Бога була беззаперечною.

Феодор Стратилат не лише воював зі змієм, але й став воєначальником у місті Гераклеї. Тут він виконував свої обов'язки й проповідував Євангеліє. Навіть після смерті він продовжував творити дива. Його святий образ став джерелом надії та сили для багатьох, а кожен його вчинок — яскрава світлина, що підсвічувала темряву.

Пророк Захарія Серповидець: посланник Божої волі

Захарія Серповидець відзначався не лише своїм пророчим даром, але й особливим походженням. Його коріння належало до священного роду Левіїв. У своїх пророчих віщуваннях, записаних у книзі, що носить його ім'я, Захарія Серповидець описував події, що сталися в минулому та майбутніх вікових періодах. Він передбачав пришестя Месії, події Його земного життя, а також страждання та воскресіння Христа. Його слова були водночас історичною документацією та джерелом духовної інспірації для мільйонів вірян.

"Серповидець" його назвали через одне з його видінь, де він побачив сувій, що вигнувся у повітрі, нагадуючи загрозливий серп. Це пророче видіння символізувало Божу силу та непереможність перед ворогами віри.

Згідно з переказами, Захарія Серповидець дожив до глибокої старості і був похований поруч зі своїм сподвижником Аггеєм. Його служіння і пророчі слова залишилися назавжди в історії віри і є джерелом натхнення для багатьох поколінь.

Прикмети й народні вірування у день 8 лютого

В день пам’яті святого пророка Захарія, згідно з традиціями, варто утриматися від:

 • видалення зубів;
 • проведення хірургічних процедур і косметичних маніпуляцій;
 • заздрощів;
 • підмітання;
 • риболовлі.
 1. Прикмети стверджують, що холодна погода 8 лютого передбачає теплий прихід весни. 
 2. Спів синиці вранці може передбачати наближення похолодання.
 3. Також зазначено, що тривожна поведінка собак може передувати сильному снігопаду. 
 4. Згідно з народними прикметами, якщо у цей день спостерігається хуртовина, це означає тривалу зиму. 
 5. Необхідно утримуватися від гріхів, оскільки будь-яка негативна дія в цей день буде вважатися подвійною.
 6. Не рекомендується обіцяти те, що ви не зможете виконати, оскільки це може призвести до негативних наслідків.

Іменини 8 лютого

День ангела 8 лютого відзначають особи з іменами: Ксенофонт, Марія, Аркадій, Петр, Симеон, Іван і Давид.

Характеристика Місяця на 8 лютого 2024 року

Місяць знаходиться у фазі спадного, що вказує на 28 місячний день у календарі. Ввідсоток його освітленості становить 4%. 

Місяць у знаку Козоріг приносить певні обмеження та може вплинути на різні аспекти життя людини. У цей день, взаємодія з державними органами та владними структурами може бути не надто успішною, а фінансові питання можуть зазнати затримок або збитків.

З іншого боку, цей період сприятливий для розв’язання питань з нерухомістю та організаторських справ. Також це чудовий час для подорожей по гористій місцевості або відвідання лижних курортів. Однак можливі деякі проблеми, пов'язані зі здоров'ям.

У цей період також доцільно уникати конфліктів, як у бізнесі, так і в особистих відносинах, оскільки збільшується ймовірність сварок та розлучень. Люди стають вразливішими та більш схильними до образ, що може вплинути і на ділову сферу.

Стрижка в цей день не лише надасть нового вигляду, але й може вплинути на загальний стан організму. Для забезпечення стабільності в соціумі рекомендується змінити колір волосся. Це може бути незначна зміна.

Прогноз погоди на 8 лютого

Прогноз погоди для України на 8 лютого: триматиметься хмарна погода. Уночі очікується дощ, вранці — дрібний дощ зі снігом. Опади у вигляді мокрого снігу очікуються переважно у другій половині доби. Температура вдень стабільно триматиметься позначки 3 °C, а вночі очікується 4 °C. Найбільші пориви вітру очікуються вночі — 10 м/с. В деяких регіонах можливий "мінус", особливо на півночі.

Єва Попсуй

Головне