Ахметов ініціює арбітраж проти росії за захоплені на Донеччині та Луганщині активи

Український мільярдер Рінат Ахметов судитиметься з росією через ті свої активи, які було втрачено в Луганській та Донецькій областях з 2014 року. Виграні а арбітражі кошти він пообіцяв скерувати на повоєнне відновлення України.

“Український бізнесмен Рінат Ахметов, як інвестор вимагатиме від росії компенсації всіх збитків, завданих йому внаслідок втручання у діяльність чи експропріації активів та інвестицій так званими “ДНР” та “ЛНР” під керівництвом або контролем росії у 2014-2017 роках”, – вказано у повідомленні прес-служби SCM.

До переліку активів, стосовно яких відбуватиметься арбітраж, входять десятки підприємств видобувного, металургійного, енергетичного секторів, нерухомість, в тому числі “Єнакіївський металургійний завод”, “ДТЕК Ровенькиантрацит”, “ДТЕК Свердловантрацит”, навчально-тренувальна база “Кірша” та “Донбас Арена”, в будівництво якої було інвестовано понад 400 млн доларів.

“Справедливість має бути відновлена, і агресор має понести як фінансове, і кримінальне покарання. Відшкодовані кошти я вкладатиму у відновлення та будівництво нових підприємств, створення робочих місць та зростання економіки України. Ми обов’язково відновимо нашу країну, у тому числі й наш, український Донбас, а “Донбас Арена” знову стане місцем щасливих зустрічей та яскравих емоцій”, – наголосив Ахметов.

Нагадаємо, торік у грудні державний “Ощадбанк” виграв міжнародний арбітраж проти росії щодо стягнення з агресора 1,1 млрд доларів за втрачені фінустановою активи у Криму.

Як писав “Ми-Україна” раніше, країни Заходу можуть ухвалити рішення щодо ймовірної передачі на озброєння України винищувачів вже до літа 2023 року. Такої думки дотримується голова Міноборони Данії Троелс Лунд Поульсен.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…