Збитки довкіллю від підриву Каховської ГЕС становлять приблизно 55 млрд грн. Таку оцінку озвучив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За його словами, з Каховського водосховища вже витекло 62% його об'єму і процес триває.
Міністр наголосив, що ситуація в національних парках критична.
"Під загрозою зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонщини. Вода з Каховського водосховища зрівняла з водним дзеркалом нацпарк “Нижньодніпровський”. Продовжується обміління акваторії у нацпарках “Великий Луг” - на 4,2 метри та “Кам'янська Січ” - на 6 метрів", - зазначив Стрілець.
Місту Олешки, що на окупованому лівобережжі Херсонщини, загрожує підняття рівня ґрунтових вод. А на Кінбурнському півострові вже затоплено 1200 га площі.
Українські фахівці у галузі захисту довкілля займаються фіксацією кожного злочину окупантів на місці екологічної катастрофи. У Міндовкілля закликали людей, яким довелось стати очевидцями скоєння злочинів проти навколишнього середовища передавати дані на вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза.
Нагадаємо, ще до скоєння тракту на Каховській ГЕС обсяги збитків, яких зазнало українське довкілля через агресію рф обраховувалось у вісім трлн гривень. Збитки, завдані атмосферному повітрю, воді та землі, становлять вже майже два трлн грн; збитки по надрах – близько шести трлн грн.
Як писав "Ми-Україна" раніше, підрив дамби на Каховській ГЕС, який призвів до підтоплення майже 80 населених пунктів на Херсонщині та Миколаївщині, забрав життя вже щонайменше п’ятьох людей. Безвісти зниклими на 12:55 10 червня вважаються 27 осіб.