Українці заборгували понад 28 млрд гривень за тепло: чи відключатимуть опалення боржникам

Українці заборгували понад 28 мільярдів гривень за тепло. Чи не найгірша ситуація – у Дніпрі. Там платять мешканці лише кожної третьої картини.

Чи відключатимуть опалення боржникам і у якому випадку можна не платити - з’ясовувала наша кореспондентка.

Жителька Дніпра розповіла, що за останній місяць рахунок за опалення вийшов у 936 гривень за двокімнатну квартиру.

Без боргів живуть лише у кожній третій квартирі у Дніпрі, кажуть місцеві чиновники. Решта за опалення заборгувала майже 1,5 млрд гривень комунальним підприємствам. Тепер вони винні трохи більше мільярду гривень газопостачальникам, тому останні можуть перекрити пальне у будь-який момент.

За словами експертів, самі комунальні підприємства витрачають набагато більше коштів, щоб обігріти українців і без вчасних розрахунків ремонтувати своє обладнання їм складніше.

"Зростає вартість електроенергії. Ми бачимо, наскільки зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Також є ремонт критичної інфраструктури суб’єктів, які були пошкоджені в наслідок бойових дій", - розповів експерт аналітичного центру "Асоціацій міст України" Олег Гарник.

Заборгованість споживачів в Україні

По всій країні тільки за опалення споживачі завинили понад 28 млрд гривень. Нових боргів не накопичили лише у Черкаській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Волинській областях. Найгірша ситуація на Харківщині, там платить тільки кожен другий споживач. Примусити всіх сплатити по боргах під час війни не може навіть суд.

"Було прийнято закон, яким заборонено проведення стягнення за рішеннями судів заборгованості за житлово-комунальні послуги на території, де ведуться військові дії. Рішення суд може прийняти, але не буде проведено стягу цих боргів", - зауважила заступниця міністр розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

Втім, після війни борги не пробачать – сплачувати все одно доведеться. Можна розраховувати тільки на перерахунок, якщо тепла у будинку не було, але це ще треба довести.

А от навмисно "морити холодом" боржників точно не будуть, адже не мають ані технічної можливості відключати окремі квартири від теплопостачання, ані законної.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, дефіцит потужності в українській енергомережі зберігається, найбільшим він є у вечірні пікові години. Споживання електроенергії в Україні в середу, 8 лютого, збільшилось в обсягах завдяки зниженню температури.

Головне