Американці почнуть видобувати ресурси на Місяці упродовж наступного десятиліття. Розпочати Сполучені Штати збираються з отримання кисню та води, а потім вже перейти до видобування заліза та рідкісноземельних елементів. Про це ракетобудівник з NASA Джеральд Сандерс розповів під час конференції з гірничої промисловості в Брісбені (Австралія), пише Reuters.
Він наголоси, що американське Космічне агентство вже робить перші кроки до пробного видобутку місячного ґрунту, який має розпочатися у 2032 році.
За словами науковця, NASA вже наприкінці поточного місяця має відправити на Місяць прототип бурової установки, а також має у планах здійснення великомасштабних робіт з видобутку місячного ґрунту - реголіту. Також у 2032 році агентство має намір звести спеціальний переробний завод.
Фахівці з NASA переконані, що першими клієнтами потужностей можуть стати приватні космічні компанії. Їм стануть у пригоді місячні ресурси для заправки ракет.
За словами Сандерса, розширення доступу до ресурсів на Місяці матиме ключове значення для скорочення витрат та розвитку економіки замкнутого циклу.
"Ми намагаємося інвестувати в етап розвідки, розуміти ресурси… щоб (зменшити) ризик, щоб зовнішні інвестиції мали сенс, який міг би призвести до розробки та видобутку. Ми буквально лише шкребемо по поверхні", - сказав він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, голова Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Білл Нельсон спрогнозував, що на Марсі люди можуть висадитися вже через 17 років – у 2040 році.