У Швецію приплив кит-шпигун російського походження Хвалдімір: що про нього відомо

У Швецію приплив кит-шпигун російського походження Хвалдімір: що про нього відомо

Кит-білуха на ім'я Хвалдімір (Hvaldimir), який став відомими у 2019 році завдяки своїм ймовірним "зв'язкам" з російським флотом, прибув до берегів Швеції. До цього упродовж чотирьох років кит-шпигун проживав поблизу Норвегії, пише AP.

"Він маленький самотній кит, який сподівається знайти інших білих китів, з якими він зможе проводити час", - сказав Себастьян Странд, морський біолог з Onewhale.

Науковець додав, що киту приблизно 13-14 років. За його словами, у ссавців його виду в такому віці дуже високий гормональний фон, а тому він міг приплисти у Швецію у пошуку пари.

"Вздовж норвезького узбережжя та у Швеції білух мало. Ймовірно, він хоче мати сім'ю, але трохи схибив у плаванні", — додав Странд.

Колишній очільник МЗС Швеції Карл Більдт, жартома запропонував надати Хвалдіміру політичний притулок у Швеції. Він зазначив, що "можливо, це біженець, який протестує проти війни (президента рф Володимира) Путіна" в Україні.

Як відомо, світова спільнота познайомилась з таємничим китом у квітні 2019 році. Його виявили у норвезьких водах місцеві рибалки, на ссавці тоді була упряж із кріпленням для екшн-камери та написом "Обладнання Санкт-Петербурга" на пластикових застібках. Це факт викликав підозру, що кит, ймовірно, був одним з учасників програми ВМФ рф, в межах якого російські вчені намагались використовувати тварин у якості шпигунів. Незалежні журналісти провели власне розслідування та заявили, що Хвалдімір "майже напевно був військовослужбовцем".

Ім'я популярному киту обрали під час голосування, поєднавши ім'я президента рф та норвезьке слово hval, що перекладається як "кит".

Як писав "Ми-Україна" раніше, , минулого тижня американський бойовий корабель USS Gerald R. Ford – найбільший у світі авіаносець – уперше за історію свого існування прибув до Осло.

Головне