Зеленський виступив на Генеральній Асамблеї ООН: що сказав

Зеленський виступив на Генеральній Асамблеї ООН: що сказав

Президент України Володимир Зеленський виступив на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Трансляцію вів телеканал "Ми-Україна".

"росія не може володіти ядерною зброєю"

Голова держави сказав, що терористи не мають права володіти ядерною зброєю:

"Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що росія має стати хранителькою такої сили Але подальша історія довела, що саме росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще тоді, у 1990-х. росія заслуговує на роззброєння і зараз".

Про блокування ураїнський портів

Він нагадав, що рф заблокувала українські чорноморські та азовські морські порти. Таким чином країна-терористка намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання захоплених територій.

"Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", - додав президент.

"Тіньові угоди за лаштунками"

Зеленський заявив, що за спиною України деякі країни намагаються домовитись із росією:

"Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито".

"рф використовує енергетику як зброю"

Зеленський заявив, що рф використовує енергетику як зброю:

"Подивіться, що росія зробила з нашою Запорізькою атомною електростанцією: обстрілювала її, окупувала й тепер шантажує інших загрозою витоку радіації".

"росія кожне десятиліття розпочинає нову війну"

Зеленський згадав в ООН, що росія кожне десятиліття розпочинає нові війни: у Молдові, Грузії та Сирії. Крім того, росія майже "поглинула Білорусь, загрожує Казахстану та країнам Балтії".

"Україна робить усе для того, щоб після російської агресії ніхто у світі не наважився напасти на жодну країну. Перетворення на зброю має бути стримане. Воєнні злочини мають бути покарані. Депортовані люди мають повернутися додому. А окупант має повернутися на власну територію", - резюмував голова держави.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Азербайджан готовий до переговорів тільки в разі капітуляції Карабаха.

Головне