Федоров: За рік війни рф пошкодила майже 3000 мобільних базових станцій

Федоров: За рік війни рф пошкодила майже 3000 мобільних базових станцій

Унаслідок російського вторгнення телеком-галузь України зазнала збитків на близько 2,2 мільярда доларів. Загалом росіяни пошкодили майже 3000 мобільних базових станцій.

Про це в ефірі телеканалу "Ми-Україна" розповів віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

На запитання, яких збитків зазнала телеком-галузь за час повномасштабної війни, Федоров відповів:

"Якщо оцінити з точки зору всіх мобільних станцій операторів, то це чверть  - майже 3000 були пошкоджені. 1800 базових станцій вже відновили роботу. Якщо дивитися на оцінки Світового банку, це приблизно 2,2 млрд дол потрібно для того, щоб відновити повноцінно інфраструктуру. Потрібно враховувати, що нам потрібно будувати інфраструктуру оновлену і готуватися до 5G у тому числі".

За його словами, в Україні під час війни з’явилося багато технологій, які впливають на безпеку: компанії, які займаються БПЛА, кіберзахистом, боєприпасами.

"Україна, напевно, найкраща платформа у світі, де досить технологічна нація використовує технології для захисту своєї незалежності. Тому багато світових компаній вивчають досвід України. Ми бачимо, що десятки компаній виникають кожного місяця. Наше завдання зараз – побудувати платформу, де будь-який підприємець, який захоче побудувати компанії у напрямку Military-tech, зміг реалізувати себе в Україні і отримати гранд чи наукову підтримку", - пояснив міністр.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Юрій Ігнат вважає, що окупанти почали частіше здійснювати масовані атаки по Україні через невдачі на фронті. 

Головне