Єрмак про членство України в НАТО: Ми розуміємо, коли це станеться

Єрмак про членство України в НАТО: Ми розуміємо, коли це станеться

Україна може стати членом НАТО, лише коли дасть змогу безпекова ситуація, і Україна це чудово розуміє. Відповідну заяву зробив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.

"Ми, як адекватні люди, розуміємо, що повноцінним членом НАТО Україна стане, звісно, коли дасть змогу безпекова ситуація. Але цей момент є принциповим: йдеться саме про "коли", а не "якщо", - заявив Єрмак.

При цьому він наголосив, що Україна чекає від НАТО запрошення стати сленом Альянсу.

"На сьогодні наша запитна позиція зрозуміла. Перше - це запрошення стати членом НАТО в умовах, коли безпекова ситуація дасть змогу. Друге - гарантії безпеки на шляху до НАТО", - зазначив голова ОПУ.

Крім того Андрій Єрмак розповів про можливі гарантії безпеки для України.

"Скажу про гарантії безпеки. Для нас на сьогодні ідеальна форма - це мікс із Kyiv Security Compact (Київський безпековий договір) і зобов'язань за прикладом тих, які взяті США перед Ізраїлем. Тобто, найкраще з обох концепцій. І друге: фіксація в тому чи іншому вигляді безальтернативності того, що ми на шляху до членства в НАТО, а до вступу в Альянс - отримання гарантій безпеки… Kyiv Security Compact передбачає багатосторонній рамковий договір із можливістю подальшого укладення двосторонніх. Він великий, він, звісно, важливий, хороший, тому що передбачає участь різних країн тощо. Але існують специфічні особливості законодавства в тих чи інших державах, які складно звести в єдине ціле", - пояснив керівник Офісу Президента.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Андрій Єрмак заявив, що Україна не буде вести переговори з росією, поки війська цієї країни перебувають на нашій території. 

Головне