Ворог намагається стерти Вугледар, однак ЗСУ там поступово просуваються, - Приліпка

Ворог намагається стерти Вугледар, однак ЗСУ там поступово просуваються, - Приліпка

Ситуація у Вугледарі на Донеччині нині напружена, але контрольована. Росіяни продовжують нищити місто, обстрілюючи його з усією наявної зброї, проте Сили оборони невеликими кроками просуваються вперед. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів Арсеній Приліпка, начальник служби зв'язків з громадськістю 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців

"Якщо порівняти наступ ворога в січні-лютому-березні, то зараз ситуація більш менш стабільна. Але ворог все одно не залишає спроб атакувати місто, тому що це панівна висота, вона їм конче необхідна. Зараз вони використовують більше артилерії, РСЗВ, авіацію, авіаційні бомби. По місту може бути три-чотири бомби за добу. Таким чином вони хочуть зруйнувати місто, щоб не залишати там каменя на камені і щоб ми звідти пішли. Вже більше як рік у них це вдається", - розповів він.

Сили оборони своєю чергою роблять невеликі тактичні рухи вперед, відбивають "невеличкі позиції".

"Кілька тижнів тому нам вдалося відбити позиції ворога, посунутися вперед. Це покращує наше тактичне положення", - наголосив Приліпка.

Він додав, що окупаційна армія дуже багато використовує безпілотників - починаючи від звичайних скидів до БпЛА "Ланцет". Вони "полюють" на українське озброєння та особливо артилерію. Наші артилеристи для них це просто "найгірше, що може бути", бо б'ють влучно.

"Найприкріше, що в місті залишається цивільне населення. Його не так багато - до 100 осіб. Чому вони там знаходяться - дуже важке питання, у кожного своя мотивація бути там,де він є під час цієї війни. Ми не можемо їх змусити або впливати на їхнє рішення , ми можемо тільки захищати допомагати і надавати медичну допомогу", - зазначив Приліпка.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Азербайджан у вівторок, 19 вересня, розпочав у Карабаху “антитерористичні заходи”. Відповідну заяву зробили у Міністерстві оборони країни.

Головне