Кабінет міністрів України затвердив під час засідання, 1 лютого, постанови, які дозволять посилити оборонно-промисловий комплекс нашої держави. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Рішення було затверджено щодо виробництва боєприпасів, ціноутворення на виробництво дронів та оборонних закупівель.
Як пояснив очільник українського уряду, постанова про виробництво боєприпасів до БПЛА буде розширена - відтепер до забезпечення війська зброєю зможуть долучитися нові підприємства.
"Прийняли документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. Поширюємо експериментальний проєкт з виробництва боєприпасів до безпілотників на виготовлення боєприпасів усіх типів та вдосконалюємо процедуру реєстрації виробників. Нові підприємства зможуть швидко включитися в роботу. Таким чином у найкоротші терміни посилимо нашу армію.
Проєкт ми запустили влітку минулого року. Для цього розширили коло потенційних виробників, усунули бюрократію, створили чіткі алгоритми - від розроблення до прийому в експлуатацію", - зазначив Шмигаль.
Водночас він додав, що з моменту запуску проєкту було зареєстровано більш ніж 10 виробників, а до експлуатації допустили понад 20 зразків боєприпасів.
"Ще 30 перебувають на різних стадіях випробування", - додав український прем'єр.
Крім того Денис Шмигаль зазначив, що за рішенням уряду відтепер виробники дронів повинні зменшувати вартість БПЛА, прибуток перевищує 25%.
"Це дасть змогу усунути потенційні ризики переплати, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників. Адже держава зацікавлена в чесних і прозорих контрактах", - повідомик голова Кабміну.
Ще одним рішення уряду є проведення оборонних закупівель за конкурентною процедурою через закритий модуль системи Prozorro.
Прем'єр наголосив, що все це дозволить гарантувати забезпечення армії усім необхідним, дозволить державі не переплачувати за зброю, а бізнесу - отримувати прибуток, а також забезпечить запобіганню витоку інформації, яка "несе безпекові ризики".
Як повідомляли "Ми-Україна", російська федерація має сплатити Україні компенсацію у розмірі понад 750 мільярдів доларів тільки прямих збитків. Якщо додати непрямі збити, то цифра може піднятися до одного трильйону доларів.