Війна дронів триває: Череватий розповів, як ЗСУ навчились боротися з російськими "Ланцетами"

Війна дронів триває: Череватий розповів, як ЗСУ навчились боротися з російськими

Між російським окупаційним військом та Силами оборони України триває так звана війна дронів. Кожна сторона приділяє безпілотним літальним апаратам все більше уваги, так само як і радіоелектронній боротьбі. Більше про успіхи ЗСУ у цій галузі в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник командувача Східного угруповання військ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.

"Війна це постійне змагання, кожен намагається знайти більш дошкульні речі, за допомогою яких одна вивести у противника якомога більше особового складу й техніки з ладу. Відтак ворог на певному етапі посилив і свою радіолокаційну боротьбу і застосування ударних безпілотних апаратів. Нага відповідь була абсолютно симетричною, ми зараз дуже багато уваги приділяємо РЕБ і ворог же це відчуває. Також ми потужно використовуємо FPV-дрони, на сторінках наших бригад можна побачити, як вражається бронетехніка, зенітно-ракетні комплекси та інші круптногабаритні мішені. Тому це протистояння зараз має місце і ми не поступаємося ворогу", - розповів він.

Череватий розповів, що лінійка дронів у росії є більш-менш стабільною. Українська сторона дуже добра знайома з її представниками і успішно їх придушує засобами РЕБ та збиває із ЗРК.

Своєрідним викликом для українських захисників став російський ударний дрон" Ланцет".

"Ми певний час призвичаювалися, як їх збивати. Нині є уже є низка заходів, яких ми щоденно вживаємо для боротьби з ними, серед яких спеціальні розрахунки, які збивають ці БпЛА з кулеметів, протиланцетні сітки, фальшпозиції і таке інші. Навчились, як протидіяти цьому дошкульному дрону", - наголосив Череватий.

Як писав "Ми-Україна" раніше, троє керівників облгазів завдали збитків державі на понад 4,2 млрд грн. Їм повідомили про підозру у масштабному розкраданні.

Головне