Від дронів до бронетехніки і ракет: потужності ОПК за рік зросли ушестеро - дані уряду

Від дронів до бронетехніки і ракет: потужності ОПК за рік зросли ушестеро - дані уряду

Український уряд за 2024 році скерував понад 39 мільярдів гривень на розвиток вітчизняного виробництва озброєння. Разом із приватними інвестиціями це дозволило збільшити потужності оборонно-промислового комплексу в шість разів, йдеться у повідомленні Кабміну.

Нині український ОПК виробляє широкий спектр озброєння: від бронетехніки та безпілотників до боєприпасів і ракет. Для підтримки виробників запроваджено кілька важливих ініціатив.

Зокрема, розпочато програму пільгового кредитування для підприємств ОПК зі ставкою 5%, решту відсотків покриває держава. Виробники можуть отримати до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал терміном до трьох років і до 500 мільйонів на інвестиційні проєкти до п'яти років.

Також запущено глобальну фандрейзингову кампанію ZBROYARI, завдяки якій вдалося залучити близько 1 мільярда доларів від міжнародних партнерів на виробництво озброєння в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тризуб" в Україні та лазерна зброя в світі: що треба знати про наявні системи, їхні плюси та мінуси

Для спрощення процесу розробки нового озброєння створено "Залізний полігон" - безоплатну держпослугу для тестування зразків на стадії проєктування. Виробники можуть подавати онлайн-заявки на проведення випробувань, що значно пришвидшує процес.

У 2024 році активно розвивалися наземні роботизовані системи різного призначення: від логістичних і бойових до систем розмінування та медичної евакуації. Виготовлено кілька тисяч таких одиниць. Близько 10 українських виробників спеціалізуються на розробці технологій рою дронів для виконання групових місій.

Як писав "Ми-Україна" раніше, прем'єр Денис Шмигаль під час засідання уряду 3 січня заявив, що президент Володимир Зеленський поставив завдання створити 30 000 далекобійних дронів, а також виготовити близько 3000 ракет різного типу.

Головне