Верховна Рада закликала ЮНЕСКО позбавити росію членства

Верховна Рада закликала ЮНЕСКО позбавити росію членства

Верховна Рада України звернулася до ЮНЕСКО та парламентів і урядів її держав-членів з проханням позбавити росію членства в Організації. Відповідну постанову №9535 ухвалили 296 народних депутатів, повідомив депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

У документі Україна просить ЮНЕСКО, парламенти та уряди іноземних держав розпочати консультації для ініціювання внесення змін до статуту організації і подальшого позбавлення росії членства в ЮНЕСКО та її органах.

Також в Раді закликали парламенти та уряди іноземних держав засудити злочини, які росія вчинила проти культурної спадщини України. Зокрема, об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Разом з тим Україна просить здійснити все можливе, щоб почати розслідувати такі злочини рф і притягнути до відповідальності всіх винних у межах національних та міжнародних юрисдикцій.

Крім того Верховна Рада просить ЮНЕСКО невідкладно направити в Україну місію, яка оцінить збитки, завдані російськими атаками на об’єкти Всесвітньої спадщини у Львові та Одесі. Також ЮНЕСКО, вважають українські парламентарі, має допомогти Україні захистити об’єкти культурної спадщини в Україні від російської агресії.

Як повідомляли "Ми-Україна", постійна координаторка ООН в Україні Деніз Браун прибула в Одесу. Вона буде документувати наслідки російського удару по історичному центру міста.

Нагадаємо, у ніч проти 23 липня Одеса зазнала чергового ракетного удару рф. Частина ракет була випущена по частині міста з історичними памʼятками. Однак з ракет влучила у центральний вівтар Спасо-Преображенського собору. Внаслідок удару частково зруйновано будівлю собору, перекриття трьох нижніх поверхів, значно пошкоджено внутрішнє оздоблення та ікони.

Головне